Farnost Čakovice

ÚVOD BOHOSLUŽBY SVÁTOSTI AKTIVITY FOTOGALERIE PSALI O NÁS CHARITA

POZVÁNKY NA FARNÍ AKCE

Zde naleznete pozvánky na nejbližší plánované akce a některé pravidelné aktivity. Pro větší přehlednost můžete akce filtrovat podle připravených orientačních kategorií. Úplný seznam pravidelných farních aktivit naleznete zde.

KURZ ALFA VE VINOŘI

KURZ ALFA VE VINOŘI 29. 09. 2020

Srdečně zveme všechny zájemce o seznámení s křesťanskou vírou na nový cyklus Kurzů Alfa, který začne 29. 9. 2020 ve Vinoři. Více informací v letáku.

PŘÍPRAVA RODIČŮ NA KŘEST DĚTÍ

V případě zájmu kontaktujte Kateřinu Kulawiecovou na kulawiecova@seznam.cz. První ze čtyř setkání začne 30. 9.

VÝUKA NÁBOŽENSTVÍ

Hodiny náboženství začnou od října 2020.

Předškolní skupina + 1. a 2. třída - Michaela Vintišková - pondělí 15:30 - 16:15
Příprava na 1. sv. přijímání - Anna Steinová - čtvrtek - 15:30 - 16:15
Starší děti - Marie Straková - bude upřesněno

Kontakt na katechetky: nabozenstvi@farnostcakovice.cz

PŘÍPRAVA DOSPĚLÝCH NA INICIAČNÍ SVÁTOSTI

Příprava na křest dospělých - Letos od 1. 10. otevíráme nový cyklus přípravy na iniciační svátosti. Tato příprava je určena dospělým zájemcům o křest a také dospělým zájemcům o první přijetí eucharistie (kteří byli patrně poktřeni v dětství, ale neprožili ještě své první svaté přijímání). Srdečně všechny zveme. Bude nám ctí doprovázet Vás na cestě vedoucí k životu ze svátostí. Věříme, že tato investice do sebe sama a do vztahu s Pánem přinese jedinečné požehnání Vám i Vašim blízkým.

Setkání se budou konat na faře v Čakovicích ve čtvrtky od 19:00, příprava trvá asi půl roku (předpokládané přijetí svátostí bude na Velikonoce 2021). Na každém setkání Vás čeká společná modlitba, přednáška a diskuze (nové otázky jsou vítány). Těšíme se na Vás. Přihlašování probíhá u P. Stanislawa Góry na adrese stanislaw.gora@knez.cz.

Příprava na svátost biřmování - od 14. 1. 2021 se každých 14 dní bude konat příprava na svátost biřmování a nebo obnova svátosti biřmování. Zájemci se přihlašují u Anny Steinové - kancelar@farnostcakovice.cz.

BIBLICKÉ HODINY

BIBLICKÉ HODINY 06. 10. 2020

Srdečně vás zveme na biblické hodiny. Společně se budeme modlit a sdílet svůj život nad biblickým textem následující neděle. Zkusíme se podívat na Bibli jako na zrcadlo, ve kterém můžeme zahlédnout naše vnitřní prožívání, naše radosti a strasti, naše otázky a nejistoty. Cílem tedy primárně nebude hledat "správný výklad" textu, či o textu vést teoretické diskuze, ale prožít, jak text "mluví" ke mně konkrétně a o to mé autentické prožívání a můj autentický pohled se navzájem podělit s ostatními. To nás může obohatit, podepřít a povzbudit se na naší cestě. Doprovází Tonda Škoch ze Satalic.
Setkání se budou konat od 19:00 na faře v Čakovicích. Termíny: 6. 10., 20. 10., 3. 11., 17. 11., 1. 12., 15. 12. 2020.

Výtvarná soutěž
Biblický citát na dnešní den
Pouč mě o smyslu svých nařízení. (Ž 119,27)

Přejít na dnešní liturgická čtení na www.vira.cz