Farnost Čakovice

PŘEHLED FARNÍCH AKTIVIT

Krest

PŘÍPRAVA RODIČŮ NA KŘEST DĚTÍ

Příprava na křest dětí (jedná se o 4 setkání s rodiči a kmotry) se bude opět konat: zájemci se setkají v těchto termínech: 20. 5., 27. 5., 3. 6., 10. 6. Setkání budou probíhat na faře od 17 hod. V případě zájmu kontaktujte Kateřinu Kulawiecovou na kulawiecova@seznam.cz

Vecery chval

ADORACE S PÍSNĚMI CHVAL

Scházíme se opět v kostele ke chvále Pána a adoraci. Setkání se konají v sudé týdny v pondělky v čase 19:30 - 20:30.
Nejbližší termíny: 8. 6., 22. 6. Kontakt: Eva Jelínková, jelinkova@farnostcakovice.cz

Velice rádi Vás také přivítáme mezi sebou, zažijme společně radost z Pána a Jeho blízkosti!

Online spolecenstvi

ONLINE SPOLEČENSTVÍ

Zveme Vás k připojení k našemu online společenství, které bychom rádi zachovali i po skončení karantény. Scházíme se v liché týdny v pondělky od 19:00 do 20:00 (setkání se střídají s pondělními Chválami v kostele). Na programu je společná modlitba, hraní a zpěv písní chval, čtení Písma svatého, sdílení.

Je možné se připojit kliknutím na odkaz https://meet.jit.si/chvalycakovice v uvedený čas. Není nutné instalovat žádný speciální program do Vašeho počítače, stačí prohlížeč.
Nejbližší termíny: 1. 6., 15. 6., 29. 6. Kontakt: Eva Jelínková, jelinkova@farnostcakovice.cz, v případě problémů s připojením tel. 737 378 801.

Biblicke hodiny

CYKLUS PŘEDNÁŠEK "KOŘENY EVROPSKÉ KULTURY"

Přednášky budou obnoveny kolem konce září.

Biblicke hodiny

BIBLICKÉ HODINY S P. STANISLAWEM

Budou obnoveny kolem konce září.

Setkani muzu

SPOLEČENSTVÍ MUŽŮ

Jsi dospělý muž a chtěl bys rozvíjet svoji spiritualitu? Jsi otec rodiny a chtěl bys sdílet radosti a starosti rodinného života? Pokud ano, pojď zkusit spoluvytvářet Společenství mužů - kamarádů a prohlubovat vztah k Bohu, svým blízkým a k sobě navzájem.
V úterý 12. 5. bude setkání mužů od 18 hod. Program: putování kolem našich domovských čtvrtí se sdílením, modlitbou a požehnáním našim domovům. Předpokládaný návrat ve 22 hod.
Kontakt Filip Šroubek T: 605 963 432

Maminky s dětmi

SETKÁVÁNÍ MAMINEK S MALÝMI DĚTMI

Milé maminky, zveme Vás na setkávání maminek s dětmi. Pojďme společně strávit hezké úterní dopoledne! Setkávání se koná každé úterý od 8:30. Někdy jsme na faře, jindy se sejdeme na jiném místě, proto nás prosím dopředu kontaktujte.
Nejbližší setkání bude 12. 5. na farní zahradě od 9 hod.
kontakt: Bára Nováková - 731 707 092

Kava

FARNÍ KAFE

Dočasně přerušeno do odvolání

Srdečně zveme všechny neformální přátelské setkání na faře po skončení nedělní mše svaté.

Andel

VÝUKA NÁBOŽENSTVÍ

Hodiny byly pro letošní školní rok ukončeny. Dne 2. 6. od 17 hodin bude mše svatá pro všechny děti z náboženství a děti z farnosti, přede mší setkání na zahradě od 15.30. Program bude upřesněn.

Kontakt na katechetky: nabozenstvi@farnostcakovice.cz

Krest

PŘÍPRAVA DOSPĚLÝCH NA KŘEST

V současné době se připravuje na křest šest dospělých a jedna slečna, křest by měl proběhnout na Velikonoce 2020. První setkání nových zájemců se bude konat po Velikonocích.

Společenství mládeže

SETKÁVÁNÍ MLÁDEŽE

Dočasně přerušeno do odvolání

Pravidelné setkávání mládeže má své vlastní stránky http://www.nordstream.cz, kde najdete podrobnější informace.

Ruze

SETKÁVÁNÍ SENIORŮ

Senioři (65+) naší farnosti jsou zváni na svá setkávání, která se konají na faře zpravidla (ale ne vždy) první úterý v měsíci od 15:00. Nejbližší setkání seniorů bude 16. 6. (za hezkého počasí na zahradě)

Modlitby matek

MODLITBY MATEK

V naší farnosti se schází modlitební skupinka hnutí Modlitby matek. Skupinka s dětmi se schází v pátky v 17:00 na faře nebo v domácnosti některé z členek. Večerní skupinka se schází ve středy od 20:00 na faře zhruba každých 14 dní.

Pokud máte zájem, kontaktujte nás, rády Vás uvidíme mezi sebou, můžete se přijít i jen nezávazně podívat. Rády Vám také zapůjčíme informační materiály nebo DVD. Přijít může i starší maminka, babička nebo jakákoliv žena, která chce v modlitbách dávat svoji mateřskou lásku. Pokud jsou přítomny naše děti, snažíme se je nějak hračkami zabavit, abychom se mohly modlit v aspoň relativním klidu :-)

Informace o průběhu modlitebního setkání naleznete zde: http://www.modlitbymatek.cz/modlitebni-setkani.

Kontakt: modlitbymatek@farnostcakovice.cz.

Setkání s paní koordinátorkou bylo odloženo

Ruzenec

ŽIVÝ RŮŽENEC

V naší farnosti hledáme členy do nové skupinky živého růžence. Členové skupinky se zavazují denně se modlit každý svůj určený růžencový desátek. Skupinka se nazývá „růže“ a měla by obsahovat dvacet osob, které se tak dohromady denně pomodlí celý růženec radostný, bolestný, slavný i světla. Více informací zde.

Schola

SCHOLA

Dočasně přerušeno do odvolání

Scházíme se ke společnému nácviku písní pravidelně v neděle večer na faře. Zhruba jednou za měsíc doprovázíme mši svatou, hrajeme také při jiných farních veřejných vystoupeních. Do našeho repertoáru patří moderní písně chval, ale také starší zpěvy z kancionálu nebo např. meditativní zpěvy z Taizé. Scholu vede Dominik Michálek.

Velice rádi mezi sebou uvítáme nové hudebníky a zpěváky s hudebním nadáním. Prosíme zájemce, aby nás kontaktovali na e-mail schola@farnostcakovice.cz.

Noc kostelů
Biblický citát na dnešní den
Pán mě vysvobodil. (2Tim 3,11)

Přejít na dnešní liturgická čtení na www.vira.cz