ÚVOD BOHOSLUŽBY OHLÁŠKY AKTIVITY KALENDÁŘ FOTOGALERIE RŮZNÉ KONTAKT

PŘEHLED FARNÍCH AKTIVIT

Alfa

KURZ ALFA

Od 2. 10. bude v naší farnosti probíhat Kurz Alfa. Všechny proto zveme k účasti na nich a k modlitbě na tento úmysl. Setkání budou začínat v 19:00.

Setkani muzu

SPOLEČENSTVÍ MUŽŮ

Jsi dospělý muž a chtěl bys rozvíjet svoji spiritualitu? Jsi otec rodiny a chtěl bys sdílet radosti a starosti rodinného života? Pokud ano, pojď zkusit spoluvytvářet Společenství mužů - kamarádů a prohlubovat vztah k Bohu, svým blízkým a k sobě navzájem.
Nejbližší setkání bude v úterý 12. 11. od 19.30 na faře. Hostem bude P. Petr Beneš, který se bude věnovat krizi středního věku.

Vecery chval

ADORACE S PÍSNĚMI CHVAL

V pondělní večery jednou za 14 dní se scházíme od 20:00 do 21:00 s kytarou a písněmi chval ke společné adoraci našeho Pána v Nejsvětější Svátosti. Srdečně všechny zveme k návštěvě a také ke zpěvu. Nejbližší termíny: 2. 12., 16. 12., 13. 1., 27. 1.

Maminky s dětmi

SETKÁVÁNÍ MAMINEK S MALÝMI DĚTMI

Milé maminky, zveme Vás na setkávání maminek s dětmi. Pojďme společně strávit hezké úterní dopoledne! Setkávání se koná každé úterý po ranní mši svaté, tj. asi od 8:30, na faře.
kontakt: Bára Nováková - 731 707 092

Kava

FARNÍ KAFE

Srdečně zveme všechny neformální přátelské setkání na faře po skončení nedělní mše svaté.

Andel

VÝUKA NÁBOŽENSTVÍ

Podrobné informace naleznete zde u online přihlášky.

Krest

PŘÍPRAVA RODIČŮ NA KŘEST DĚTÍ

Příprava na křest dětí (jedná se o 4 setkání s rodiči a kmotry) se podle potřeby koná ve středy od 17:00 do 18:00 na faře v Čakovicích. Ve středu 9. 10. v 17:00 začíná nový cyklus. Zájemci jsou zváni, aby se přihlásili u P. Stanislawa: stanislaw.gora@knez.cz

Krest

PŘÍPRAVA DOSPĚLÝCH NA KŘEST

Příprava na křest dospělých na Velikonoce v roce 2020 už probíhá. Další zájemci jsou zváni na příští setkání 12. 9. v 19:00 na faru v Čakovicích. Pravidelné setkávání bude každý čtvrtek od 19:00 na faře od 3. 10. 2019 do června 2020.

Ryba

SETKÁVÁNÍ MLÁDEŽE

Pravidelné setkávání mládeže starší 12 let a mladší 20 let bude probíhat v úterky od 19:00, začátek bude ještě upřesněn. Přihlašujte se prosím pomocí online přihlášky.

Ruze

SETKÁVÁNÍ SENIORŮ

Senioři (65+) naší farnosti jsou zváni na svá setkávání, která se konají na faře zpravidla (ale ne vždy) první středu v měsíci od 14:30. Nejbližší termíny: 5. 11. od 15:00.

Modlitby matek

MODLITBY MATEK

V naší farnosti se schází modlitební skupinka hnutí Modlitby matek. Skupinka s dětmi se schází v pátky v 17:00 na faře nebo v domácnosti některé z členek. Večerní skupinka se schází ve středy od 20:00 na faře zhruba každých 14 dní.

Pokud máte zájem, kontaktujte nás, rády Vás uvidíme mezi sebou, můžete se přijít i jen nezávazně podívat. Rády Vám také zapůjčíme informační materiály nebo DVD. Přijít může i starší maminka, babička nebo jakákoliv žena, která chce v modlitbách dávat svoji mateřskou lásku. Pokud jsou přítomny naše děti, snažíme se je nějak hračkami zabavit, abychom se mohly modlit v aspoň relativním klidu :-)

Informace o průběhu modlitebního setkání naleznete zde: http://www.modlitbymatek.cz/modlitebni-setkani.

Kontakt: modlitbymatek@farnostcakovice.cz.

Ruzenec

ŽIVÝ RŮŽENEC

V naší farnosti hledáme členy do nové skupinky živého růžence. Členové skupinky se zavazují denně se modlit každý svůj určený růžencový desátek. Skupinka se nazývá „růže“ a měla by obsahovat dvacet osob, které se tak dohromady denně pomodlí celý růženec radostný, bolestný, slavný i světla. Více informací zde.

Schola

SCHOLA

Scházíme se ke společnému nácviku písní pravidelně v neděle večer na faře. Zhruba jednou za měsíc doprovázíme mši svatou, hrajeme také při jiných farních veřejných vystoupeních. Do našeho repertoáru patří moderní písně chval, ale také starší zpěvy z kancionálu nebo např. meditativní zpěvy z Taizé. Scholu vede Dominik Michálek.

Velice rádi mezi sebou uvítáme nové hudebníky a zpěváky s hudebním nadáním. Prosíme zájemce, aby nás kontaktovali na e-mail schola@farnostcakovice.cz.

Biblický citát na dnešní den
Buď veleben, Bože! (1Kron 29,10)

Přejít na dnešní liturgická čtení na www.vira.cz

Myšlenka na den: Není mocnější síly než ta, kterou Pán táhne srdce k sobě. Nejsme-li připoutáni, naše duše spěchá přímo do Boží náruče. bl. Jakub Alberione www.paulinky.cz