Farnost Čakovice

ÚVOD SVÁTOSTI AKTIVITY FOTOGALERIE PSALI O NÁS CHARITA KNIHOVNA

AŽ 40 OSOB PŘÍTOMNÝCH NA MŠI SV. OD 3. 12.

Od 3. 12. je možná přítomnost až 40 osob na mši svaté v kostele. V této tabulce se můžete přihlásit k osobní účasti na nejbližších nedělních mších svatých. Na mše svaté ve všední den už není nutné se zapisovat vzhledem k obvyklé nízké účasti.

Adventni sbirka

PROSÍME O POMOC PŘI ADVENTNÍ SBÍRCE FARNÍ CHARITY

Farní charita Čakovice pořádá Adventní sbírku ve prospěch Farní charity Čakovice a vybraných charitativních organizací. Prosíme dobrovolníky o pomoc při Adventních trzích MČ, kde bude tato Adventní sbírka mít také svůj stánek. Potřebujeme dobrovolníky u stánku a také na hlídání kostela ve dnech 12. 12. a 19. 12., 16:00 - 20:00.
Zapisujte se prosím do této tabulky, případně kontaktujte Aničku Steinovou.

ADVENT ČAKOVICE

ADVENT V NAŠÍ FARNOSTI

Zde najdete přehled rorátních mší svatých, bohoslužeb a příležitosti k přijetí svátosti smíření v naší farnosti během adventu. Přejeme všem požehnaný a nadějeplný adventní čas!

RORÁTY ONLINE

Pro hlubší prožívání doby adventní sdílíme stránku http://roraty.online/, kterou nabízí farnost Dolní Němčí. Denně zde budou k dispozici online zpěvy a modlitby.

PŘEDNÁŠKA P. KODETA

Sdílíme vynikající přednášku P. Vojtěcha Kodeta na téma "Ježíšův učedník v době koronaviru". Co je pro nás hlavní - láska k Bohu a k bližnímu, nebo naše zajištění, zdraví, zvyky, jistoty? Předášku si můžete poslechnout nebo stáhnout zde.

POPTÁVKA - KOUPĚ BYTU

Naše farnice, aktivně se zapojující ve farnosti, hledá ke koupi byt v blízkém okolí za rozumnou cenu. Lze i mimo Prahu. Od 40 m2, buď v dobrém stavu nebo i k rekonstrukci.
Nabídky, prosím, zasílejte na kancelář farnosti: kancelar@farnostcakovice.cz

Ruzenec

VÝZVA STÁLÉ RADY ČBK K MODLITBĚ RŮŽENCE

7. října 2020 se v Olomouci konalo jednání Stálé rady ČBK. Její členové vyzývají věřící, aby se modlili růženec za ukončení pandemie COVID-19. Text výzvy naleznete níže.

Pozdravujeme Vás z jednání Stálé rady ČBK v den památky Panny Marie růžencové. Prosíme Vás o modlitbu posvátného růžence na úmysl ukončení pandemie nemoci COVID-19. Modlitba růžence je mocným, a přitom snadno dostupným prostředkem, který je vždy k dispozici. Využívejme jej zvláště v situaci omezených možností účastnit se bohoslužby. Sjednotit se můžeme při modlitbě na tento úmysl každý večer ve 20.00 hodin, ať sami či společně v rodinách.

Na konec je možné připojit společnou modlitbu národů proti pandemii, doporučenou předsedy biskupských konferencí evropských zemí:

Bože, náš Otče, Stvořiteli světa, všemohoucí a milosrdný,
z lásky k nám jsi poslal na svět svého Syna
jako lékaře našich duší a těl.
Shlédni na své děti,
které se v této obtížné, zmatené a zděšené době v mnoha částech
Evropy a světa na Tebe obrací a hledají sílu, spásu a úlevu.
Osvoboď nás od nemoci a strachu, uzdrav naše nemocné,
utěš jejich rodiny, dej moudrost našim vládcům,
sílu a odměnu našim lékařům, sestrám a dobrovolníkům,
věčný život mrtvým.
Neopusť nás v době zkoušky, ale osvoboď nás ode všeho zla.
O toto prosíme Tebe, který se Synem a Duchem Svatým
žiješ a kraluješ na věky věků. Amen.
Maria, Matko uzdravení a naděje, oroduj za nás!

Mons. Jan Graubner
Mons. Jan Vokál
Mons. Jan Baxant
Mons. Martin David

Olomouc, 7. října 2020
Text byl již zveřejněn na webu cirkev.cz

PROSBA - DŮM PRO ADÉLKU

Milí přátelé, prosíme o vaši pomoc:
Jedna rodina z vinořské farnosti hledá dům k pronájmu jako chráněné bydlení pro duševně postiženou dceru. Poptávají dům se zahradou o velikosti alespoň 4+1, ideálně v oblasti Prahy 9, 3, 8, klidnější místo v soukromí s možností procházek do lesa v okolí. Nájemné nejlépe do cca 25 tisíc měsíčně, ale není rozhodující.
Kontakt: adelka@farnostcakovice.cz
Předem velice děkujeme za pomoc!

HLAVNÍ NEJBLIŽŠÍ AKCE

ONLINE PŘENOS MŠE SVATÉ

ONLINE PŘENOS MŠE SVATÉ 06. 12. 2020

Online přenos nedělní mše svaté z kostela sv. Remigia najdete na youtube kanále farnosti. Přenos začíná v 9:00.

DOMÁCÍ BOHOSLUŽBA

Ve spolupráci s Vinořskou farností jsme pro vás připravili také inspiraci pro domácí bohoslužby a hru Schránkování pro děti.

MEETINGY PRO MLÁDEŽ

Sdílíme nabídku křesťanského webu pro mládež signaly.cz - čtyři online adventní setkání pro mládež.

ADORACE S PÍSNĚMI CHVAL

ADORACE S PÍSNĚMI CHVAL 07. 12. 2020

Eucharistická adorace, písně chval, modlitba, čtení Písma svatého. Akce se koná v sudé pondělky v čase 19:30 - 20:30.
Nejbližší termíny: 7. 12., 21. 12. 2020. Kontakt: Eva Jelínková, jelinkova@farnostcakovice.cz

I v této pohnuté době - zvlášť nyní - je dobré Pána chválit!

ONLINE BIBLICKÁ HODINA

ONLINE BIBLICKÁ HODINA 08. 12. 2020

Covid nás omezil v běžných aktivitách, ale je zároveň i výzvou k hledání nových způsobů, jak se propojovat, sdílet, povzbudit se, modlit se a společně žít. Srdečně vás tedy zveme na online biblickou hodinu, která proběhne každé úterý do odvolání v čase 20:30 - 21:30 přes platformu zoom. Více informací na zvláštní stránce.

Biblický citát na dnešní den
Snažte se, abyste byli před Pánem bez úhony v pokoji. (2 Petr 3,14)

Přejít na dnešní liturgická čtení na www.vira.cz

Myšlenka na den: Mějme důvěru, protože ti, kdo očekávají Ježíše Krista, nebudou zklamáni. bl. Jakub Alberione www.paulinky.cz