Farnost Čakovice

ÚVOD SVÁTOSTI AKTIVITY FOTOGALERIE PSALI O NÁS CHARITA KNIHOVNA

BOHOSLUŽBY

Ve spolupráci s Vinořskou farností jsme pro vás připravili také inspiraci pro domácí bohoslužby a hru Schránkování pro děti. VÁNOCE ČAKOVICE ADVENT ČAKOVICE

Zde najdete přehled rorátních mší svatých, bohoslužeb a příležitosti k přijetí svátosti smíření v naší farnosti během adventu. Přejeme všem požehnaný a nadějeplný adventní čas! Tabulka

Od 3. 12. je možná přítomnost až 40 osob na mši svaté v kostele. V této tabulce se můžete přihlásit k osobní účasti na nejbližších nedělních mších svatých. Na mše svaté ve všední den už není nutné se zapisovat vzhledem k obvyklé nízké účasti.

ADVENTNÍ POŘAD BOHOSLUŽEB

Úterý6:00 - 6:30rorátní mše svatá - max. 40 lidí
Úterý6:30 - 7:00příležitost ke sv. přijímání nebo svátosti smíření
Čtvrtek17:00 - 17:30mše svatá - max. 40 lidí
Čtvrtek17:30 - 18:00příležitost ke sv. přijímání nebo svátosti smíření
Čtvrtek9:00 - 12:00, 15:00 - 20:30adorace, info zde
Neděle8:00 - 8:50příležitost ke sv. přijímání nebo svátosti smíření
Neděle9:00 - 10:00mše svatá přenášená online, 40 lidí
Neděle10:00 - 10:30příležitost ke sv. přijímání nebo svátosti smíření

Aktuální podmínky podle vládních nařízení (k 3. 12. 2020)

"Shromáždění pořádaného církví nebo náboženskou společností v kostele nebo v jiné místnosti určené pro náboženské obřady se nesmí účastnit více účastníků, než odpovídá obsazenosti nejvýše 30% míst k sezení, přičemž účastníci, s výjimkou osob vedoucích nebo zajišťujících obřad, po většinu času sedí na sedadlech, dodržují, s výjimkou členů domácnosti, minimální rozestupy 2 metry mezi účastníky sedícími v jedné řadě sedadel, před vstupem do vnitřního prostoru si dezinfikují ruce, nedochází k podávání ruky při pozdravení pokoje a v rámci shromáždění nedochází k hromadnému zpěvu (více než 10 osob)." Pro náš kostel vychází 40 osob.

Jak probíhá příležitost k přijetí svátostí (mimo mši svatou)

Kdy: v neděli od 8 do 8:50 hod. a potom 10:00 - 10:30, v úterý 6:30 - 7 a ve čtvrtek 17:30 - 18

V boční kapli je P. Stanislaw k dispozici všem, kteří by chtěli přijmout svátost smíření nebo svaté přijímání z rukou kněze. V tento čas je také možnost duchovního rozhovoru. Na boční straně presbyteria je jeden z pověřených služebníků Eucharistie (laik) k dispozici pro ty, kteří chtějí přijmout svaté přijímání nebo požehnání. Přistupujte prosím jednotlivě před oltář. Svaté přijímání se podává na ruku.
Na oltáři je vystavena Nejsvětější svátost oltářní. U vchodu do kostela je k dispozici dezinfekce na ruce. Prosíme vás, abyste v kostele dodržovali předepsané rozestupy.

Možnost přijetí svátosti smíření a svátosti nemocných ve Vašem domově prosím domlouvejte s P. Stanislawem na telefonním čísle: 737 280 624

Přenosy mší svatých

Youtube kanal

Nedělní mše svatá je přenášena od 9:00 online na našem youtube kanále. Přenášeny budou také všechny vánoční bohoslužby.
Fyzickou neúčast na bohoslužbách můžeme v této době také nahradit sledováním živých přenosů mší svatých v TV Noe, ČT2, na dalších online kanálech či z Rádia Proglas.
Přehled mší svatých na webu on-line: https://www.mseonline.cz/

Moc prosíme o připojení se k modlitbám růžence každý den od 20 hod. za ukončení epidemie, za její oběti, za nemocné a jejich uzdravení, za zdravotníky, ošetřovatele a za všechny, kteří mají strach a za všechny negativní důsledky této epidemie.

Otec Stanislaw slouží také jako farní administrátor ve Vinoři. Pravidelné bohoslužby a aktivity vinořské farnosti najdete na adrese http://www.farnost-vinor.org/.

Biblický citát na dnešní den
Snažte se, abyste byli před Pánem bez úhony v pokoji. (2 Petr 3,14)

Přejít na dnešní liturgická čtení na www.vira.cz

Myšlenka na den: Mějme důvěru, protože ti, kdo očekávají Ježíše Krista, nebudou zklamáni. bl. Jakub Alberione www.paulinky.cz