Farnost Čakovice

ÚVOD SVÁTOSTI AKTIVITY FOTOGALERIE PSALI O NÁS CHARITA
Domaci bohosluzba

DOMÁCÍ BOHOSLUŽBA

Jak můžeme slavit neděli v této době rouškové, kdy je velmi omezená účast na bohoslužbě v kostele? A jak s dětmi? Tento návrh připravili otec Stanislaw, Ludmila Obručová a Jana Foldynová z Vinořské farnosti.

• Můžeme sledovat mši svatou v televizi nebo na internetu. Není to ale povinnost nařízená církví, kterou musíme do puntíku splnit. A pro děti to může být náročné udržet pozornost.
  • Můžete si místo toho uspořádat domácí bohoslužbu, která bude kratší a více přizpůsobená dětem. Často je to lepší řešení, než sedět u televize a napomínat děti, ať vydrží, že už to brzo skončí.

Domácí bohoslužba může obsahovat např. tyto části:

• Kříž a poděkování Bohu za ...,
  • přečtení evangelia a povídání si o přečteném. Můžete využít sešitky z liturgie pro děti, hádanku ze Schránkování, nebo další inspiraci z www.deti.vira.cz nebo www.kanan.cz
  • přímluvy, pozdravení pokoje, Otče náš
  • kříž
  • dojít si do kostela pro eucharistii a pozdravit společně Pána Ježíše v kostele.
  • případně vhodit vyluštěnou hádanku do své schránky v kostele, ve které taky najde odezvu na svoji minulou odpověď.

Další inspirace, jak doma slavit neděli:

• Manuál pro domácí nedělní bohoslužbu (jsou tam i texty pro děti)
  • Nedělní kázání pro děti – kanál na Youtube P. Romana Vlka
  • Kanán – katecheze na neděli – různé kvízy, komiks k evangeliu, omalovánky…k příslušné neděli

Streamovaná mše sv. otce Stanislawa (v uloženém záznamu lze kliknout třeba přímo jen na kázání pro děti – odkaz najdete v textu pod videem.

Biblický citát na dnešní den
    Každému byly uděleny duchovní dary. (Ef 4,7)

Přejít na dnešní liturgická čtení na www.vira.cz

Myšlenka na den: Dokonalost znamená být neustále v Božích rukou: „To, co chceš ty, chci i já.“ To je všechno. bl. Jakub Alberione www.paulinky.cz