Římskokatolická farnost u kostela sv. Remigia

ÚVOD BOHOSLUŽBY OHLÁŠKY AKTIVITY KALENDÁŘ FOTOGALERIE RŮZNÉ KONTAKT
Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka

PASTORAČNÍ A EKONOMICKÁ RADA

PASTORAČNÍ RADA

Martina Černá

Martina Černá (místopředsedkyně pastorační rady)

Je mi 35 let, jsem vdaná, s manželem máme tři kluky. Do Čakovic na sídliště jsme se přistěhovali v roce 2006. Učím na základní škole češtinu a angličtinu a mám svoji práci moc ráda. Ve svém životě vnímáme s manželem rozměr služby ostatním jako velmi důležitý, snažím se proto svůj volný čas věnovat tomu, co je třeba a kde mě (snad) chce Duch svatý mít - ve farnosti, na letním táboře Jump, v rodinném centru Cirkus... Mám moc ráda (cyklo)turistiku, KNIHY a dobré víno.

 
Ivana Přívratská

Ivana Přívratská

Do naší čakovické farnosti jsme se s manželem a dvěma dětmi přistěhovali na jaře r. 2009. Koordinuji zdejší středeční skupinku Modliteb matek a ve farní radě zajišťuji zápisy z našich setkání. Pracuji jako finanční účetní. Volný čas ráda trávím v přírodě (procházkami a túrami, na kole, lyžováním, plaváním a šnorchlováním), četbou (hlavně v MHD) nebo na zahradě.

 
Daniel Kajpr

Daniel Kajpr

Je mi padesát let. Jsem ženatý a máme dvě dospělé děti, syn pracuje jako urbanista a dcera studuje medicínu. Živím se jako zahradník a zaměstnávám v sezóně pět lidí. K mým zájmům patří zejména sport - tenis, turistika letní i zimní, kultura - četba, divadlo a politický ruch v Čakovicích. V minulém volebním období jsem byl místním zástupcem starosty, nyní jsem opět zvoleným zastupitelem.

 
Helena Králová

Helena Králová

Mám 71 rokov. Pochádzam zo Slovenska, zo Spišskej Novej Vsi. V Čakoviciach žijem 38 rokov. Som vdova. Mám dcéru, dve vnúčata. Snažím se zúčastňovat sa práce pro farnosť. Perem liturgické prádlo. Rada by som podporila práci so seniormi a aktívne se jej zúčastnila. Mojím nejvetším koníčkom je práca na zahrádke a ručné práce. Rada čítam.

 
Anna Šváchová

Anna Šváchová

Je mi 32 let, jsem vdaná a s manželem máme dvě dcery a syna. V Čakovicích bydlíme čtyři roky. Vystudovala jsem veřejnou správu a v září jsem začala pracovat na faře jako pastorační asistentka. Tato práce mě velice naplňuje, ale hlavně si přeji, abych zde dobře sloužila Bohu i farníkům. Vypomáhám panu faráři s administrativou a se vším, co je zrovna ve farnosti potřeba. Plánuji učit i náboženství, na což se připravuji katechetickými kurzy. Ráda maluji, čtu a taky zpívám a hraji na příčnou flétnu, proto jsem se zapojila i do místní scholy. S maminkami ve farnosti se již třetím rokem scházíme v modlitební skupině Modlitby matek a to vnímám jako velké požehnání pro naše společenství a rodiny.

 
Anna Steinová

Anna Steinová

Je mi 39 let. Jsem zdravotní sestra, pracovala jsem na Oční klinice. Vystudovala jsem Teologickou fakultu v Českých Budějovicích. S rodiči, babičkou a dvěma sestrami jsem vyrůstala v Praze Strašnicích. Do čakovického sídliště jsme se s manželem přestěhovali v roce 2008. Od října letošního roku bydlíme v Třeboradicích. Máme čtyři děti (9, 7, 4, 2). Nyní jsem na mateřské. Zajímají mě dějiny umění a literatura. Mám ráda léto, s rodinou si užívám prázdniny, možnost jezdit po památkách, být v přírodě a u vody. Ve farnosti se nyní starám o úklid fary. V budoucnu bych se ráda zapojila do organizace farní charity.

 
Filip Šroubek

Filip Šroubek

Je mi 44 let. Pracuji jako vědecký pracovník v Akademii věd a učím na Karlově univerzitě. S mojí ženou Gabrielou máme tři děti (15, 10 a 5 let) a před 10 lety jsme se přestěhovali z Vinohrad do Čakovic. Rád sportuji (závodně jsem hrál Frisbee Ultimate - hra s diskem podobná americkému fotbalu, ale bezkontaktní) a zajímám se o ornitologii. Ve farnosti bych rád podpořil akce zaměřené na otce a jejich dospívající děti.

 
Jan Klouda

Jan Klouda

Je mi 48 let. Pracuji jako programátor. S manželkou a dvěma syny (16 a 12) bydlíme v Čakovicích, ve staré zástavbě. Mám rád historii, výlety. Hraji v amatérském divadle Bílej Mlejn. Záleží mi na rozvoji komunitního života v Čakovicích, proto se rád zapojuji do různých místních akcí. Zajímám se o politickou situaci v České republice i na komunální úrovni. Jsem členem KDU-ČSL. Zpívám a hraji ve farní schole.

 
Eva Jelínková

Eva Jelínková

Je mi 36 let. Jsem matfyzačka :) Vystudovala jsem informatiku na Matfyzu a potom jsem vyučovala matematiku na VŠCHT. Momentálně jsem na mateřské dovolené, máme s manželem dvě děti (7, 2). Baví mě fotografování a hudba. Mám na starosti farní webové stránky, organizační vedení scholy a páteční skupinku čakovických Modliteb matek. Ráda se také spoluúčastním organizace farních akcí, například Noci kostelů. Bydlíme s manželem už deset let v Čakovicích na sídlišti.

EKONOMICKÁ RADA

Marta Pilniková

Marta Pilniková

Pocházím ze Slovenska, v Čakovicích žijeme už 17 let a máme dvě už velké děti. Pracuji v Městské knihovně v Praze a kromě managementu se věnuji také kulturním a vzdělávacím programům pro děti. Dobrovolně přiznávám, že si nedokáži představit život bez knih, mám ráda tanec a veselou mysl. Ve farnosti jsem se zapojila do Modliteb matek a Živého růžence. Ráda pomohu podle svých schopností a možností se vším, s čím bude potřeba.

 
Radek Váša

Radek Váša

Jsem rodákem z Čakovic. S manželkou máme 3 děti ve věku 27, 24 a 15 let. Ve volném čase se zajímám o různé druhy sportu, které jsem i rekreačně provozoval. Rádi vyhledáváme procházky v přírodě, v létě pěšky či na kole, v zimě i na běžkách. Osobní „cestu víry“ jsem našel až na střední škole a pohyboval se mezi čakovickým a proseckým kostelem. Profesně řídím společnost zabývající se pronájmem, provozem a údržbou komerčních objektů zejména v oblasti kanceláří či obchodních prostor v Praze i v dalších městech.

 
Marek Pohnan

Marek Pohnan

Je mi 46 let, jsem člen ekonomické rady. Spolu s mojí ženou Magdalenou máme tři syny 6, 12 a 14 let. Do Třeboradic jsme se přistěhovali před 10 lety. Pracuji jako vedoucí obchodního týmu pro ČR. Volný čas trávíme především při vyjížďkách na kolech. Moji dva starší synové aktivně šermují kordem, proto mnoho času věnujeme jim.

 
Rudolf Vecka

Rudolf Vecka

Je mi 66 let, tč. již v důchodu, ale plány mám na dlouhou dobu dopředu. Jsem ženat, mám dvě dospělé děti a pět vnoučat. V  Čakovicích bydlím od narození, znám naší městskou část velmi dobře. V kostele mám po předcích trvalé místo napravo vzadu. Nejprve jsem pracoval 22 let jako elektrotechnik, ale protože je mým koníčkem železnice, po roce 1990 jsem po doplnění dopravního vzdělání zastával funkci technika na Hlavním nádraží Praha. Také jsem byl 8 let zastupitelem a radním v naší městské části za KDU-ČSL. Záliby: neustále v pohybu, cestování - zásadně hromadnou dopravou, tam kam se běžně nejezdí; cykloturistika.


Biblický citát na dnešní den
Bůh je mé útočiště. (Žl 144,2)

Přejít na dnešní liturgická čtení na www.vira.cz

Kostel

Kontakt

Nám. 25. března 3/17, 196 00 Praha 9 - Čakovice (...)

Myšlenka na den: Kdy je v duši opravdová láska? Tehdy, když je v ní trpělivost a mírnost. bl. Jakub Alberione www.paulinky.cz

Proč chodit do kostela s dětmi
TOPlist