Farnost Čakovice

Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka

ZVEME VÁS K MODLITBĚ

Za farnost

Pane Ježíši Kriste, ty jsi hlava církve, ty jsi hlava našeho farního společenství. Dej nám, ať se máme rádi, ať máme jeden pro druhého správné slovo, pomáhající skutek, odpuštění. Chraň slabé, osvěcuj pochybující, posiluj malomyslné, podrž kolísající, probuď dřímající, veď hledající, rozehřej vlažné. Dej nám, ať jsme znamením tvé přítomnosti, tvé zachraňující lásky.

Za kněze ve farnosti

Pane Ježíši, děkujeme ti, že máme mezi sebou kněze, tvého služebníka a správce Božích tajemství. Prosíme tě, dej mu věrnost a vytrvalost v tak svaté službě a nám živou víru, žes ho poslal ty. Učinils jej našim duchovním vůdcem: dej mu ducha moudrosti a rady; dej upřímnost otcovské lásky a nám dar úcty a oddanosti, ať pozorně nasloucháme jeho slovům. Vybral jsi ho z nás a pro nás, člověka, který se musí potýkat se slabostmi našimi i svými. Dej nám i jemu trpělivost a vzájemné pochopení. Dej mu zdraví pro jeho těžkou službu. Ať je našim dobrým pastýřem a přivede nás do nebe. Neboť ty žiješ a kraluješ na věky věků. Amen.

Noc kostelů
Biblický citát na dnešní den
Pán mě vysvobodil. (2Tim 3,11)

Přejít na dnešní liturgická čtení na www.vira.cz