ÚVOD BOHOSLUŽBY OHLÁŠKY AKTIVITY KALENDÁŘ FOTOGALERIE RŮZNÉ KONTAKT
Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka

FARNÍ OHLÁŠKY

13. ledna 2019 – Svátek Křtu Páně

• Dnešním dnem končí vánoční období.
  • V úterý 15. 1. v 19:00 srdečně zveme mládež na setkání na faru.
  • V pátek 18. 1. srdečně zveme členy pastorační a ekonomické rady na setkání na faře v 19:00.
  • V sobotu 19. 1. srdečně zveme všechny na farní ples, který pořádá naše farnost společně s KDU-ČSL. Lísky jsou k dispozici u Dana Kajpra, Anny Šváchové a Jiřího Krisa, nebo na místě.
  • Od středy 6. 2. se otevírá v rámci náboženství formace pro děti, které se budou připravovat na první svaté přijímání. Rodiče, kteří by chtěli přihlásit své dítě k této svátosti, žádáme o napsání mailu na kancelar@farnostcakovice.cz. Setkání rodičů těchto dětí s P. Stanislawem a katechetkou se uskuteční ve středu 23. 1. na faře od 18:00. Žádáme přítomnost alespoň jednoho z rodičů.

FARNÍ OHLÁŠKY

6. ledna 2019 – Slavnost Zjevení Páně

• Prosíme, abyste si po mši svaté vyzvedli křídu, kadidlo, kdo má nádobu, také svěcenou vodu, a požehnali svůj dům. K dispozici je také žehnací modlitba.
  • Od 8. 1. bude mše svatá opět v úterý od 17:00 v kapli a předtím bude od 16:30 příležitost ke svátosti smíření. Ve čtvrtek bude od 17:00 mše svatá v kapli a poté bude v kapli adorace a na faře bude příležitost ke svátosti smíření.
  • Ve dnech 11. 1. - 12. 1. připravujeme výlet mladých na Dobříš. Kdo z mladých by měl o něj zájem, je zván, aby se dnes přihlásil u P. Stanislawa. Cena je 100 Kč.
  • Ve středu 16. 1. od 19:00 se koná na faře setkání ekonomické rady farnosti a 18. 1. od 19:00 setkání pastorační rady farnosti.

23. prosince 2018 – Ohlášky pro dobu vánoční

• Zítra 24. 12. na Štědrý den v našem kostele budou od 14:00 do 16:00 rozdávat skauti Betlémské světlo. Ve 14:30 bude v našem kostele koncert sboru Camerata – Česká mše vánoční od J. J. Ryby.
  • V 16:00 zveme na Štědrovečerní bohoslužbu pro rodiny s dětmi. Ve 22:00 bude Půlnoční mše svatá. Po půlnoční bohoslužbě se přemístíme na zpívání koled k Zámku.
  • Dne 25. 12. slavíme Boží hod vánoční. Slavnostní mše svatá bude jako obvykle v 8:30, stejně jako i na svátek svatého Štěpána 26. 12.
  • Na 27. 12. připadá svátek sv. Jana apoštola. V tento den se tradičně koná svěcení vína - symbolu vánoční radosti. Ty, kteří mají zájem, zveme, aby si v 18:00 přinesli do kostela nechat posvětit víno, které si potom vychutnají se svými blízkými.
    Po mši sv. bude na faře následovat ochutnávka moravských vín, kterou provede pan Rosťa Marek, který se už léta věnuje degustaci vín. Příspěvek na tuto akci je dobrovolný.
  • V neděli 30. 12. v 8:30 na Svátek sv. Rodiny zveme všechny manželské páry, aby se posadili v kostele spolu. V průběhu bude následovat obnova manželského slibu.
  • Dne 31. 12. zveme na mši svatou v 16:00, ve které budeme chválit a děkovat Pánu za všechny dary, které nám dal v roce 2018.
  • O půlnoci 31. 12. na svátek svatého Silvestra zveme ty, kteří tradičně tráví tento čas doma, na mši svatou, která se koná na začátek občanského roku. Kostel se výjimečně uzavírá 5 minut před půlnocí. Po eucharistii se sejdeme ještě na agapé na faře.
  • Dne 1. 1. 2019 bude mše svatá v 18:00.
  • Dne 2. 1. jsou senioři zváni na své pravidelné setkávání ve 14:30. Naším hostem bude pan Jožka Nagy, který bude mluvit o stárnutí jako o krásném podzimu života.
Biblický citát na dnešní den
Odpouštějí se ti hříchy. (Mk 2,5)

Myšlenka na den: Kdo nemá opravdovou lásku, vždy nalezne dost přirozených důvodů k remcání. Kdo má však opravdovou duchovní lásku, vždy nalezne důvody k soucitu a k omlouvání druhých. bl. Jakub Alberione www.paulinky.cz