ÚVOD BOHOSLUŽBY OHLÁŠKY AKTIVITY KALENDÁŘ FOTOGALERIE RŮZNÉ KONTAKT

P. Stanislaw Gora

P. Stanisław Góra - farář
kontakt

P. Stanisław Góra se narodil 4. září 1962 v polské Jelení Hoře. Vystudoval teologii v Katowicích a v roce 1989 byl vysvěcen na kněze. Nejprve byl tři roky kaplanem v Polsku a poté své kněžské povolání vykonával v České republice. Byl šest let farářem v pražské farnosti Stodůlky, poté deset let v Dobříši, a do roku 2016 v Praze 10 - Vršovicích. Je kanovníkem karlštejnské kapituly, a zastává funkci koordinátora pro pastoraci neslyšících. V letech 2013 - 2018 vykonával funkci prezidenta Arcidiecézní charity Praha. V letech 2016 - 2018 byl také biskupským vikářem pro diakonii a prezidentem organizace Likvidace lepry. Ke dni 1. 7. 2018 byl ustanoven farářem v Čakovicích a od 1. 8. 2018 také administrátorem farnosti ve Vinoři.

Pastorační a ekonomická rada je představena na této stránce.

Biblický citát na dnešní den
Buď veleben, Bože! (1Kron 29,10)

Přejít na dnešní liturgická čtení na www.vira.cz

Myšlenka na den: Není mocnější síly než ta, kterou Pán táhne srdce k sobě. Nejsme-li připoutáni, naše duše spěchá přímo do Boží náruče. bl. Jakub Alberione www.paulinky.cz