Farnost Čakovice

ÚVOD SVÁTOSTI AKTIVITY FOTOGALERIE PSALI O NÁS CHARITA

SCHRÁNKOVÁNÍ - HÁDANKA NA NEDĚLI

Milá rodinko: maminko, tatínku, děti!
Náš milující nebeský Tatínek nás zve k sobě do Nebeského království. Posílá nám dopisy a vyzývá nás, abychom je četli – nejen poslouchali v kostele. Dobrá příležitost k tomu je společné přečtení evangelia na neděli už v sobotu. Sdílení myšlenek a zážitků v rodině je obohacující pro všechny. K tomu můžeme využít i aktivitu:

SCHRÁNKOVÁNÍ

Každé dítě, které se chce zapojit, může mít v kostele svoji schránku, kterou si označí svým jménem.
Každou neděli přede mší svatou (nikoli během mše sv.) může luštitel vložit do své schránky odpověď na jednu z hádanek z příslušné neděle a čekat ... a následující neděli se do schránky podívat...

Kde najdete hádanku? Máte tři možnosti:

1. Hádanka v sešitku Liturgie pro děti (jako dosud) – viz 1. obrázek zde na stránce.
  2. Hádanka na kvízu. Přečtěte si s rodiči předem evangelium příští neděle, které vám napoví odpověď. Kvíz je na 2. obrázku zde na stránce.
  3. Pokud nechceš luštit hádanku, můžeš si pouze přečíst evangelium na příští neděli a napiš nebo nakresli na lístek, o čem je.

29. neděle v mezidobí

Dávejte, co je císařovo, císaři, co je Boží, Bohu.

29. nedele A 29. nedele A

Několik poznámek k SCHRÁNKOVÁNÍ

:

SCHRÁNKOVÁNÍ se můžete zúčastnit i s dítětem asi od tří let. Převyprávíte mu příběh z evangelia a na malý lístek třeba společně nakreslíte malý obrázek k tématu evangelia.

Když nebudete některou neděli v kostele, můžete jednotlivé hádanky sledovat tady na webu. Před každou nedělí napsat (nakreslit) odpověď a pak oba lístky vhodit do schránky v kostele.

Biblický citát na dnešní den
Každému byly uděleny duchovní dary. (Ef 4,7)

Přejít na dnešní liturgická čtení na www.vira.cz

Myšlenka na den: Dokonalost znamená být neustále v Božích rukou: „To, co chceš ty, chci i já.“ To je všechno. bl. Jakub Alberione www.paulinky.cz