ÚVOD BOHOSLUŽBY OHLÁŠKY AKTIVITY KALENDÁŘ FOTOGALERIE RŮZNÉ KONTAKT
Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka
Výtvarná soutež letáček

VÝTVARNÁ SOUTĚŽ PRO DĚTI U PŘÍLEŽITOSTI ČAKOVICKÉHO POSVÍCENÍ

Uzávěrka prodloužena do 30. 9.!

U příležitosti letošního Čakovického posvícení - výročí posvěcení kostela sv. Remigia - vyhlašuje farnost Čakovice pod záštitou MČ Praha Čakovice a ZUŠ Marie Podvalové 1. ročník Výtvarné soutěže pro děti a mládež od 3 do 15 let.

Svatý Remigius stojí u počátků křesťanské Evropy, a my bychom rádi děti s patronem našeho čakovického kostela seznámili. Cílem naší výtvarné soutěže je přiblížit dětem kořeny naší kultury s pozitivním příkladem pro život v současnosti. Soutěž je primárně zaměřená na děti, ale neobejde se bez aktivní spolupráce rodičů, či pedagogů. Jejich úkolem je seznámit děti s legendou o sv. Remigiovi. Na letáčku je jeho stručný životopis, na webových stránkách farnosti pak obsáhlejší (bude brzy vloženo).

Vyhlášení výsledků proběhne na pódiu během dětského programu v den posvícení.

Hodnotící komise: Čakovický farář Stanislaw Góra, starosta Jiří Vintiška, vyučující výtvarného oboru na ZUŠ Jana Anděličová a Klára Podlahová, pastorační asistentka Anna Šváchová.

Soutěž je připravena pro následující kategorie:

• I. kategorie (3 až 6 let): malba, kresba nebo grafika
  • II. kategorie (7 až 10 let): malba, kresba nebo grafika
  • III. kategorie (11 - 15 let): malba, kresba nebo grafika

Formát obrázků - podle uvážení A4, A3 nebo A2.

Cenu je nutné vyzvednout na slavnostním předávání 5. 10. 2019 nebo do 31. 10. 2019 na čakovické faře.

Do soutěže může dítě registrovat škola, školka, rodiče i příbuzní, je ale důležité, aby uvedený kontakt byl na rodiče a ne na školu, ani pedagoga. Nezapomeňte přiložit stručný popis námětu obrázku a na zadní stranu obrázku napište svoje jméno, věk, třídu, telefonický kontakt a e-mailovou adresu rodičů.

Výtvarné práce prosím vhoďte do schránky na čakovické faře, nebo zasílejte do 30. 9. 2019 na adresu: Výtvarná soutěž, Farnost Čakovice, Náměstí 25. března 17/3, Praha 9, 196 00. Je možné se domluvit také na osobním předání obrázků na tel: 731 626 033. Výtvarné práce nevracíme, děkujeme.

Informační letáček ke stažení.

Biblický citát na dnešní den
Jdi v pokoji. (Lk7,50)

Přejít na dnešní liturgická čtení na www.vira.cz

Myšlenka na den: Kříž je praporem vítězství a symbolem vzkříšení. Ježíš Kristus je náš život; měli bychom toužit po tom, aby jej poznali všichni lidé. bl. Jakub Alberione www.paulinky.cz