Youtube Facebook

Římskokatolická farnost u kostela sv. Remigia

Čakovice, Letňany, Třeboradice, Miškovice, Veleň

ÚVOD CHARITA
Fotka Fotka Fotka

NOVOROČNÍ PŘÁNÍ P. STANISLAWA

Pozvěme k sobě Spasitele

POZVĚME K SOBĚ SPASITELE

Arcibiskup olomoucký a předseda ČBK Mons. Jan Graubner se obrací na všechny věřící se svým přáním do nového roku 2022. 

Milí přátelé,

každému z vás přeju požehnaný nový rok, každý den v něm.

Vstupujeme do něj v závěru vánočních svátků, kdy jsme se otevřeli tomu, který přichází jako Zachránce, tedy jako ten, kdo dává naději a který – když ho necháme působit ve svém životě a ve svém srdci – proměňuje nás i naše vztahy.

Přeju vám, aby nový rok byl dobrý. Nebude bez problémů, to může být jen v nebi. A proto když narazíme na problémy, berme je jako ujištění, že jsme zatím ještě živí tady na zemi. Ale abychom se v nich neutopili, aby nás nepřeválcovaly, bude vždycky dobré si osvěžit Vánoce a znovu pozvat toho, který přichází jako Zachránce, Spasitel a Vykupitel i do našich konkrétních problémů, se kterými si občas nevíme rady.

Stojí za to ho pozvat a nechat ho v sobě milovat, odpouštět nebo mu svěřit svou netrpělivost, aby on byl v nás ten trpělivý nebo vytrvalý. A já věřím, že takto prožitý rok – ať nás v něm potká cokoliv – bude dobrý.

Přeju vám, aby na konci tohoto roku, až se budeme dívat zpátky, mohl každý říct: Byly tam skvělé zkušenosti a to, co nás potkalo, nás nezlomilo, ale posílilo a naplnilo novou nadějí.

Tak požehnaný nový rok.

+ Jan Graubner
arcibiskup olomoucký a předseda ČBK

SynodaRok rodiny

Prosba o příspěvek

QR kód Prosíme, zvažte poslání příspěvku na účet naší farnosti - jednorázově nebo trvalým příkazem. Číslo účtu: 245009329 / 0800
Účel, na který aktuálně vybíráme, je oznamován v ohláškách a na stránce ekonomické rady, kde také najdete více informací o hospodaření farnosti.

Rádi Vám vystavíme potvrzení o daru. Prosíme, kontaktujte pastorační asistentku na kancelar@farnostcakovice.cz (potřebujeme zaslat jméno a adresu dárce).
Za Vaše dary mnohokrát děkujeme!

Římskokatolická farnost u kostela sv. Remigia
Náměstí 25. března 3/17, 196 00 Praha 9 - Čakovice (kontakt→)

Kostel

Myšlenka na den: Noste s sebou evangelium jako projev lásky k učení Ježíše Krista, a obdržíte zvláštní nebeské světlo. bl. Jakub Alberione www.paulinky.cz

Proč chodit do kostela s dětmi