Youtube Facebook

Římskokatolická farnost u kostela sv. Remigia

Čakovice, Letňany, Třeboradice, Miškovice, Veleň

ÚVOD AKTIVITY FOTOGALERIE PSALI O NÁS CHARITA KNIHOVNA
Fotka Fotka Fotka
Sčítání lidu 2021

SČÍTÁNÍ LIDU 2021

Zveřejňujeme prosbu našich biskupů ke sčítání lidu - viz obrázek.

Výzva biskupů ke sčítání lidu 2021

Bratři a sestry,

27. března 2021 začne sčítání lidu, které bylo naposledy před deseti lety. Tak jako minule, i tentokrát bude odpověď na otázku příslušnosti k náboženské víře a příslušnosti k církvi dobrovolná. (Pro pokračování klikněte na detail)

Detail příspěvku

PŘIVÍTÁNÍ

P. Stanislaw Gora

Milí přátelé,

srdečně vás vítám na našich farních webových stránkách. Dnešní doba příliš nepřeje osobnímu kontaktu, o to více jsem rád, že se můžeme setkávat i online a zakoušet tak aspoň trochu radost ze společenství, které naše farnost i nadále nabízí.

Všichni jste zváni ke sledování online přenosu nedělní mše svaté, který probíhá na našem farním youtube kanále v neděle od 9:00. Věřím, že slavení eucharistie neztrácí nic ze své síly, i když se k němu mnozí z vás připojují v modlitbě na dálku a nemohou přijít osobně. Pokud se spojíme v Duchu svatém, jsme všichni účastni Božího velikého díla lásky.

V neděle je i nadále možné přijmout svátosti přede mší svatou a po ní, konkrétní časy najdete na stránce bohoslužby. Jsem k dispozici také pro individuální udělení svátosti nemocných nebo svátosti smíření ve vašem domově, můžete mě kontaktovat. Na našich stránkách dále najdete inspiraci pro domácí bohoslužby v rodině.

Mohlo by se zdát, že se toho v naší farnosti nyní mnoho neděje, přesto však nespíme. Scházejí se modlitební společenství (některá online), ve čtvrtek probíhá individuální adorace, v úterky zase online setkávání nad Biblí. Chystají se různé další akce – některé online a některé podle aktuálních podmínek, více informací najdete v pozvánkách na akce. Plánuje se například pokračování vynikajících přednášek PhDr. Michala Arnota, které naváže na končící cyklus Kořeny evropské kultury, o termínech vás budeme včas informovat. Mám také radost z činnosti naší Farní charity, která nepřestává být v provozu a pomáhá různými způsoby konkrétním lidem v nouzi.

Moji milí, pokračujme vytrvale v modlitbách v tomto čase zkoušek. Náš Pán má moc všechno těžké proměnit v dobro. Budete-li chtít, můžete nám zaslat svoji prosbu o modlitbu, rádi se budeme přimlouvat za vaše konkrétní úmysly. Prosím také o vaši modlitbu za mě.

Srdečně žehnám vám i vašim blízkým,

P. Stanislaw

PROSBA O POMOC

QR kód Milí přátelé, v současné době jsou prakticky zastaveny naše příjmy z nedělních sbírek. Prosíme proto, zvažte poslání příspěvku na účet naší farnosti - jednorázově nebo trvalým příkazem. Účel, na který aktuálně vybíráme je oznamován v ohláškách a na níže uvedeném odkazu ekonomické rady. Za Vaše dary mnohokrát děkujeme!

Číslo účtu: 245009329 / 0800

Rádi Vám vystavíme potvrzení o daru pro farnost či Charitu. Prosíme, kontaktujte pastorační asistentku na kancelar@farnostcakovice.cz (potřebujeme zaslat jméno a adresu dárce).

Na stránce Zprávy z ekonomické rady najdete více informací o hospodaření farnosti.

Kostel

Kontakt

Nám. 25. března 3/17, 196 00 Praha 9 - Čakovice (...)

Myšlenka na den: Projevy lásky k bližním jsou čtyři: 1. Smýšlet o všech dobře. 2. Přát všem dobro. 3. Mluvit o všech dobře. 4. Prokazovat všem dobro. bl. Jakub Alberione www.paulinky.cz

Proč chodit do kostela s dětmi