Farní Charita Čakovice

ÚVOD AKTUÁLNĚ ZPRÁVY O ČINNOSTI CO NABÍZÍME CO POPTÁVÁME CHCI SE ZAPOJIT O NÁS FARNOST
Fotka Fotka Fotka

ZPRÁVY O ČINNOSTI FARNÍ CHARITY

Misijní koláč

MISIJNÍ KOLÁČ

Děkujeme panu Luboši Hajasovi, vedoucímu Likvidace lepry, za návštěvu a přednášku v rámci Misijní neděle v naší farnosti. A také děkujeme všem, kteří přispěli - i napečením skvělých dobrot!

Bezbariérový vstup

BEZBARIÉROVÝ VSTUP

V pátek 30. 5. jsme převzali z rukou pana ředitele Globusu Čakovice šek v hodnotě 60 tis. na realizaci bezbariérového vstupu. Tuto částku jsme získali přihlášením do programu Globus Lepší svět 2021. Děkujeme moc!!! 

 

Zprávy o pomoci v obci Hrušky

ZPRÁVY O POMOCI V OBCI HRUŠKY

Uvádíme dopis paní Deutschové, jejíž aktivity pro obec Hrušky jsme finančně podpořili:

Ničivé tornádo, které před více než měsícem postihlo obec Hrušky, po sobě zanechalo takové stopy, že je stále zapotřebí mnoha dobrovolníků. Já sama jsem již druhý víkend součástí výborné party lidí, která ve svém volném čase pomáhá napravovat obrovské škody, které tato v našich podmínkách bezprecedentní katastrofa způsobila.
Stále mnoho domů nemá střechu, ale jen provizorní plachtu, která však při každé větší bouřce neudrží příval vody a znovu zatopí budovu. Z dalších budov je třeba odvážet rozbořený materiál, zalepovat vymlácená okna. 
Lidé postiženi touto událostí často nemají možnost si uvařit, protože byl ještě do nedávna přerušen přívod elektřiny, nemluvě o tom, že spoustě lidí tornádo kuchyni zničilo. 
Místní i dobrovolníci tak každý den pracují na obnově vesnice, a je stále třeba, aby se tito lidé měli kde najíst. Proto v části obce, kde hrozivé tornádo udeřilo nejsilněji, funguje polní kuchyně, která je schopna jen za pomoci darů a dobrovolníků vydat několik stovek obědů a večeří denně. 
Organizace Maltézská pomoc proto zapůjčila služební dodávku pro odvoz potravin z potravinové banky do obce Hrušky. Byla přivezena převážně čerstvá zelenina, ovoce a pečivo, které tento víkend nejvíce chybělo. Z darů od Farní Charity Čakovice bylo pak zakoupeno plastové nádobí a pytle na odpad.
Mnohokrát všem děkuji za podporu a modlitbu.

Barbora Deutschová

Související: Pomoc pro obec Hrušky

Děkovný dopis od Likvidace lepry

DĚKOVNÝ DOPIS OD LIKVIDACE LEPRY

Sdílíme děkovný dopis Mons. Jana Balíka, prezidenta Likvidace lepry, za sbírku uskutečněnou v naší farnosti v rámci Adventní sbírky. 

HUMANITÁRNÍ DARY Z NAŠÍ FARNOSTI DORAZILY NA LESBOS

Děkujeme všem, kteří se v naší farnosti a okolí zapojili do sbírky pro uprchlický tábor Kara Tepe, pořádáné iniciativou Vlny solidarity. Všechny dary dorazily v kamionu dne 21. 1. Více informací v článku Deníku N.

Rádi bychom se zapojili také do pokračování sbírky, které se chystá na jaře.

Výroční zpráva za rok 2020

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2020

Vše o činnosti Farní charity Praha Čakovice se dozvíte ve výroční zprávě za rok 2020.

 

Článek do časopisu U nás v Čakovicích

ČLÁNEK DO ČASOPISU U NÁS V ČAKOVICÍCH

Milí čtenáři,
ráda bych se s Vámi podělila o radost z výsledků Tříkrálové sbírky. Naše Farní charita vybrala 13 182 Kč.

Velké poděkování patří těm z Vás, kteří jste přispěli do kasičky. Tento rok byl opravdu výjimečný ve způsobu koledování. Bohužel jsme nemohli koledovat osobně, přestože jsme byli připraveni a malí koledníci se moc těšili na královské koruny. (Pokračování v detailu)

 → Detail příspěvku

ADVENTNÍ SBÍRKA - PODĚKOVÁNÍ

Milí přátelé,

děkuji všem za pomoc při adventní sbírce konané během adventních trhů organizovaných naší městskou částí. Děkuji městské části, zvláště panu starostovi, za možnost se těchto trhů zúčastnit. Vybraly se tyto částky 8016,- a 8417,-. Dohromady tedy 16.433,- Kč. (Více informací v detailu)

 → Detail příspěvku

ZPRÁVY Z PROSINCE 2020

Milí čtenáři a příznivci naší Farní charity,

srdečně vás zdravím. Ráda bych se s vámi podělila o informace o dosavadní činnosti Farní charity Čakovice. Mohlo by se zdát, že se tu nic neděje, ale opak je pravda. (Pokračování v detailu)

 → Detail příspěvku

Projekt bezbariérového vstupu ke kostelu sv. Remigia

PROJEKT BEZBARIÉROVÉHO VSTUPU KE KOSTELU SV. REMIGIA

Dovolte, abych Vám představila společný projekt Farní charity Čakovice a Farnosti Čakovice "Bezbariérový vstup do kostela sv. Remigia v Čakovicích." Rádi bychom ho letos realizovali. Děkujeme za Vaši finanční podporu.

Děkuji za finanční dar 15 025,- Kč, který nám poskytl Globus Čakovice z prodeje velikonočního mazance!  (Více informací v detailu.)

 

 → Detail příspěvku

Poděkování - Pomoc pro rodinu v nouzi

PODĚKOVÁNÍ - POMOC PRO RODINU V NOUZI

Milí přátelé,
ze srdce děkujeme všem, kteří na naši výzvu podpořili jakýmkoliv darem rodinu v nouzi. I díky vám jsme mohli rodině zajistit pračku, lednici, sedačku, postýlky pro děti, přikrývky, oblečení, trvanlivé potraviny, různé potřeby pro miminko a další věci. Dovoz byl zajištěn několika výpravami našich dobrovolníků (na fotce je jedna z nich).

Výzvu jsme už ukončili, akutní nouzi rodiny se podařilo překlenout a rodina je v péči dalších charitativních organizací.

Ještě jednou děkujeme!

Facebook

Kontakt:

Farní Charita Čakovice
Nám. 25. března 3/17, 196 00 Praha 9 - Čakovice  (více zde)

Tříkrálová sbírka
Pomoc pro Moravu
Poděkování