Farní Charita Čakovice

ÚVOD AKTUÁLNĚ ZPRÁVY O ČINNOSTI CO NABÍZÍME CO POPTÁVÁME CHCI SE ZAPOJIT O NÁS FARNOST

O NÁS

Kdo jsme?

Dne 1. 4. 2020 byla založena Farní Charita Čakovice - samostatná právnická osoba personálně tvořená dobrovolníky, jejímž posláním je poskytovat finanční, materiální i duchovní pomoc a sociální služby lidem, kteří se ocitnou v nouzi. Kromě ředitelky je nás asi 10 dobrovolníků, velmi rádi mezi sebe přijmeme další dobrovolníky.

Komu a jak pomáháme?

Naše pomoc je určena zejména seniorům, nemocným, lidem bez domova, rodinám v tíživé finanční situaci nebo rodinám s více dětmi. Můžeme se finančně podílet na nákladné léčbě dlouhodobě nemocných, zakoupit kompenzační pomůcky, poskytnout oblečení nebo domácí potřeby, alespoň částečně uhradit kroužky pro děti ze znevýhodněných nebo vícečetných rodin. Lidem bez domova můžeme jednou měsíčně financovat nákup menšího balíčku potravin, nabízíme čisté oblečení a nasměrujeme je na organizace poskytující komplexní služby. Neposkytujeme jim ale peníze v hotovosti.

Kontakt:

Adresa: Farní Charita Čakovice
Nám. 25. března 3/17, 196 00 Praha 9 - Čakovice
E-mail: charita@farnostcakovice.cz
Úřední hodiny: úterý 9 - 12
QR kód Bankovní spojení:
Číslo účtu: 5814900369 / 0800
Zpráva pro příjemce: charita

Anna Steinová

Mgr. Anna Steinová
Ředitelka Farní charity, práce se seniory
Tel: 606 805 494 - prosím volejte pouze v pracovní dny od úterý do čtvrtka do 16 hod., v jiný čas prosím sms