Youtube Facebook

Římskokatolická farnost u kostela sv. Remigia

Čakovice, Letňany, Třeboradice, Miškovice, Veleň

ÚVOD CHARITA
Fotka Fotka Fotka
Brigáda v Drastech

BRIGÁDA V DRASTECH

Poslední změna 23. 6. 2021 19:48

Sestry bosé karmelitky staví klášter – PŘIDEJME SE!

V blízkém sousedství naší čakovické farnosti vzniká nový klášter bosých karmelitek Karmel sv. Josefa v Drastech. Máme milou příležitost se jako farnost zapojit a pomoci tak sestrám v jejich neobyčejném úkolu. 

Rádi bychom se přidali a pomohli společnou brigádou. Termín v září bude upřesněn. Sraz pro účastníky je v 9:00 hodin v Drastech, pokud pojedete přímo svým autem, nebo v 8:30 před farou, pokud chcete jet společným odvozem. Brigáda trvá od 9:00 do 14:00 hodin. Potřebné práce jsou různého druhu, uplatní se nejen silní muži, ale také ženy i rodiny s dětmi. Svačinu si vezměte vlastní. Prosíme, aby se zájemci nahlásili zápisem na nástěnce v kostele vzadu u sochy Sv. Terezičky, do této tabulky či osobně u pastorační asistentky, abychom mohli koordinovat i odvoz či sdílení cesty. Zapojit se můžete např. i napečením něčeho dobrého pro brigádníky.

A jak ještě můžeme milým sestrám v sousedství pomoci? Můžeme se modlit za jejich komunitu a zdárné vybudování celého klášterního areálu (modlitba zde: https://karmeldrasty.eu/modlitba-za-obnovu-arealu/), a také můžeme přispět finančně. Finanční příspěvek je možné zaslat přímo na účet u Komerční banky: 115-3844130247/0100 nebo přispět do kasičky v našem kostele umístěné také vedle sochy sv. Terezičky. Kdo ovládá internet, může v e-shopu https://karmeldrasty.eu v záložce „Podpořte nás“  přispět např. na zakoupení cihly nebo stromu. Také doporučujeme obchůdek sester https://galerie.karmeldrasty.eu s krásnými dárkovými předměty (např. překrásné svíce), kterými můžete obdarovat svoje blízké.

Za všechny formy pomoci jsou sestry bosé karmelitky vděčné a za dobrodince se pravidelně modlí.

 

Brigáda v Drastech 12. 5.
Brigáda v Drastech 12. 5.

Kostel

Kontakt

Nám. 25. března 3/17, 196 00 Praha 9 - Čakovice (...)

Myšlenka na den: Dobrý člověk je upřímný, přátelský, užitečný, zapomíná na sebe, je prostý, otevřený, čistý a pokojný; jemný ve všem svém konání. bl. Jakub Alberione www.paulinky.cz

Proč chodit do kostela s dětmi