SVATÝ REMIGIUS

Uvádíme zde zajímavé materiály související se sv. Remigiem, kterému je zasvěcený náš kostel.

Doporučujeme také stránku o historii našeho kostela.

Svatý Remigius

Sepsal Mgr. Jakub Izdný, Ph. D., historik

Svatý Remigius patří k nejvýznamnějším světcům Evropy a k důležitým postavám evropského středověku. Bez nadsázky lze říci, že právě s jeho osobou je spojeno úspěšné rozšíření křesťanství do zbytku Evropy po pádu Západořímské říše. Čakovický kostel, jako jediný kostel v České republice a snad i ve střední Evropě zasvěcený sv. Remigiovi, má tedy patrona skutečně evropského a světového významu. (Pokračování v detailu)

Detail příspěvku

Jak Čakovice ke sv. Remigiu přišly

JAK ČAKOVICE KE SV. REMIGIU PŘIŠLY

Reportáž Jana Spilky o panelové diskuzi na téma "Jak Čakovice ke svatému Remigiu přišly", která proběhla v rámci oslav Čakovického posvícení 5. 10. 2019.

MEŠNÍ OSLAVA SV. REMIGIA V SOUVISLOSTI SE ZASVĚCENÍM KOSTELA V PRAZE-ČAKOVICÍCH

Článek Mešní oslava sv. Remigia v souvislosti se zasvěcením kostela v Praze-Čakovicích, který napsal Mgr. Jiří Kozina, Ph.D.

Svatý Remigius

Podle knihy V. Schauber, H. M. Schindler: Rok se svatými

Svatý Remigius - patron kostela v Praze-Čakovicích - se narodil kolem roku 436 u Laonu ve Francii. Už ve věku 22 let byl jmenován remešským biskupem. Neúnavně působil pro rozšíření křesťanství v Galii, horlivě se snažil sblížit ariány s katolickou vírou. Už brzy byl nazýván "apoštolem Franků". (Pokračování v detailu)

Detail příspěvku