Youtube Facebook

Římskokatolická farnost u kostela sv. Remigia

Čakovice, Letňany, Třeboradice, Miškovice, Veleň

ÚVOD CHARITA
Fotka Fotka Fotka

SVATÝ REMIGIUS

Uvádíme zde zajímavé materiály související se sv. Remigiem, kterému je zasvěcený náš kostel.

Doporučujeme také stránku o historii našeho kostela.

Svatý Remigius

SVATÝ REMIGIUS

Sepsal Mgr. Jakub Izdný, Ph. D., historik

Svatý Remigius patří k nejvýznamnějším světcům Evropy a k důležitým postavám evropského středověku. Bez nadsázky lze říci, že právě s jeho osobou je spojeno úspěšné rozšíření křesťanství do zbytku Evropy po pádu Západořímské říše. Čakovický kostel, jako jediný kostel v České republice a snad i ve střední Evropě zasvěcený sv. Remigiovi, má tedy patrona skutečně evropského a světového významu. (Pokračování v detailu)

Detail příspěvku

Jak Čakovice ke sv. Remigiu přišly

JAK ČAKOVICE KE SV. REMIGIU PŘIŠLY

Reportáž Jana Spilky o panelové diskuzi na téma "Jak Čakovice ke svatému Remigiu přišly", která proběhla v rámci oslav Čakovického posvícení 5. 10. 2019.

MEŠNÍ OSLAVA SV. REMIGIA V SOUVISLOSTI SE ZASVĚCENÍM KOSTELA V PRAZE-ČAKOVICÍCH

Článek Mešní oslava sv. Remigia v souvislosti se zasvěcením kostela v Praze-Čakovicích, který napsal Mgr. Jiří Kozina, Ph.D.

Svatý Remigius

SVATÝ REMIGIUS

Podle knihy V. Schauber, H. M. Schindler: Rok se svatými

Svatý Remigius - patron kostela v Praze-Čakovicích - se narodil kolem roku 436 u Laonu ve Francii. Už ve věku 22 let byl jmenován remešským biskupem. Neúnavně působil pro rozšíření křesťanství v Galii, horlivě se snažil sblížit ariány s katolickou vírou. Už brzy byl nazýván "apoštolem Franků". (Pokračování v detailu)

Detail příspěvku

SynodaRok rodiny

Prosba o příspěvek

QR kód Prosíme, zvažte poslání příspěvku na účet naší farnosti - jednorázově nebo trvalým příkazem. Číslo účtu: 245009329 / 0800
Účel, na který aktuálně vybíráme, je oznamován v ohláškách a na stránce ekonomické rady, kde také najdete více informací o hospodaření farnosti.

Rádi Vám vystavíme potvrzení o daru. Prosíme, kontaktujte pastorační asistentku na kancelar@farnostcakovice.cz (potřebujeme zaslat jméno a adresu dárce).
Za Vaše dary mnohokrát děkujeme!

Římskokatolická farnost u kostela sv. Remigia
Náměstí 25. března 3/17, 196 00 Praha 9 - Čakovice (kontakt→)

Kostel

Myšlenka na den: Noste s sebou evangelium jako projev lásky k učení Ježíše Krista, a obdržíte zvláštní nebeské světlo. bl. Jakub Alberione www.paulinky.cz

Proč chodit do kostela s dětmi