INSPIRACE V ČASE PANDEMIE

Zde nabízíme duchovní inspiraci pro čas pandemie, kdy je obtížnější dostavit se osobně na bohoslužbu nebo do modlitebního společenství. Modlitba je však i nadále důležitá.

Mše svaté online

MŠE SVATÉ ONLINE

Od podzimu loňského roku Vám nabízíme možnost sledovat online nedělní mši svatou na našem youtube kanále. Jsme vděční za možnost být spojeni aspoň online!
Doporučujeme také sledování mše svaté např. na TV NOE.

Domácí bohoslužba

DOMÁCÍ BOHOSLUŽBA

Jak můžeme slavit neděli v této době rouškové, kdy je velmi omezená účast na bohoslužbě v kostele? A jak s dětmi? Na stránce Domácí bohoslužba najdete návrh, který připravili otec Stanislaw, Ludmila Obručová a Jana Foldynová z Vinořské farnosti.

Online adorace

ONLINE ADORACE

Přes internet je možno se také na dálku připojit k adoraci Nejsvětější svátosti, například zde:

PŘEDNÁŠKA P. KODETA

Sdílíme vynikající přednášku P. Vojtěcha Kodeta na téma "Ježíšův učedník v době koronaviru". Co je pro nás hlavní - láska k Bohu a k bližnímu, nebo naše zajištění, zdraví, zvyky, jistoty? Předášku si můžete poslechnout nebo stáhnout zde.

Živý růženec

ŽIVÝ RŮŽENEC

V naší farnosti hledáme nové členy do skupinky živého růžence. Členové skupinky se zavazují denně se modlit každý svůj určený růžencový desátek. Skupinka se nazývá „růže“ a měla by obsahovat dvacet osob, které se tak dohromady denně pomodlí celý růženec radostný, bolestný, slavný i světla. Více informací v detailu.

Duchovní svaté přijímání

DUCHOVNÍ SVATÉ PŘIJÍMÁNÍ

V tradici církve najdeme takzvané „duchovní přijímání“, inspirované vírou a milující touhou po uskutečnění a trvalém růstu trvalé jednoty s Kristem v jeho Duchu. Podle učení církve je toto „duchovní přijímání“ skutečným osobním setkáním s Ježíšem, neboť působí milost, kterou svátost eucharistie dává, bez vlastního – fyzického – přijímání této svátosti. (... pokračování v detailu)

MODLITBA ARCIBISKUPA OLOMOUCKÉHO JANA GRAUBNERA

Pro tuto mimořádnou situaci, kdy věřící nemohou na mši svatou, napsal arcibiskup olomoucký, metropolita moravský a místopředseda ČBK Jan Graubner speciální modlitbu
(text v detailu).

Výzva k modlitbě růžence

VÝZVA K MODLITBĚ RŮŽENCE

7. října 2020 se v Olomouci konalo jednání Stálé rady ČBK. Její členové vyzývají věřící, aby se modlili růženec za ukončení pandemie COVID-19. Text výzvy naleznete v detailu příspěvku.

Modlitba Papeže Františka a předsedů COMECE A CCEE

MODLITBA PAPEŽE FRANTIŠKA A PŘEDSEDŮ COMECE A CCEE

"Bože, náš Otče, Stvořiteli světa, všemohoucí a milosrdný,
z lásky k nám jsi poslal na svět svého Syna
jako lékaře našich duší a našich těl. (...pokračování v detailu)

Detail příspěvku

MODLITBA PAPEŽE FRANTIŠKA K PANNĚ MARII Z 15. 3.

Maria,
Ty záříš vždycky na naší cestě
jako znamení spásy a naděje.
Svěřujeme se tobě, Uzdravení nemocných,
jež jsi u kříže byla připojena k bolesti Ježíšově
a zachovala svou víru pevnou. (... pokračování v detailu)

Detail příspěvku