ÚVOD AKTIVITY FOTOGALERIE PSALI O NÁS CHARITA KNIHOVNA

ZPRÁVY Z PASTORAČNÍ RADY

Milí přátelé,

na této stránce s Vámi chceme sdílet informace z (online) setkávání pastorační rady.

ŠTĚKEŇ - DUCHOVNÍ OBNOVA PRO MANŽELE

Víkendová duchovní obnova pro manžele se přesouvá na 22. - 24. 10. 2021. Místo pobytu Štěkeň zůstává.

minitým varhany

MINITÝM VARHANY

Tým:

Martin Kubák

Marta Pilniková

Anna Steinová

Brzy představíme projekt na opravu varhan.

Nad tímto projektem má záštitu starosta Čakovic Ing. Jiří Vintiška

MINITÝM ZAHRADA

Milí farní přátelé,

o úpravách zahrady jsme začali uvažovat už v době před covidem. Určitě jste si všimli, že tam loni přibyl dřevěný altán, který nejdříve ocenily maminky s dětmi nejen pro své setkávání Modliteb matek. Konalo se tam už i několik setkání farní rady a je to také příjemné místo klidu pro individuální modlitbu.

Protože ještě dlouho bude bezpečnější potkávat se ve větším počtu venku, začali jsme se revitalizací zahradních prostor zabývat víc. Jsme velmi vděčni paní Martině Řebíček, která vypracovala návrh úprav se zakomponováním různých prvků s ohledem na všechny, kdo zahradu využívají nejčastěji. Ukázala se potřeba zahradního domku, architektonický nákres připravil Broňa Kulawiec. Po připomínkování členy farní rady se návrh doladil a nastává fáze realizace, které se z velké části ujal Dan Kajpr. Celou akci organizuje a koordinuje Anička Steinová.

Co je hotovo:

• vyčištění, zarovnání a zatravnění centrálního prostoru pro společné farní akce
  • vybudování vyvýšených zeleninových záhonů mimo hlavní prostor
  • přesun kompostu do pravého zadního rohu zahrady a vybudování kompostových komor z palet
  • postavení zahradního domku na nářadí a další zahradní potřeby (s přístřeškem na dřevo)
  • s ním spojena venkovní zpovědnice

Co nás ještě čeká:

• přesun ohniště
  • doplnění nových herních prvků: pískoviště, blátivá kuchyň a tabule na malování křídou
  • výsadba trvalkových záhonů ohraničených obrubníkem (různé druhy květin vhodné k výzdobě kostela)

Doufám, že se v průběhu jara podaří vše zrealizovat a že se v dohledné době budeme moci společně těšit z krásných a funkčních zákoutí areálu farní zahrady.

Za náš zahradní tým: Marta Pilniková

Myšlenka na den: Projevy lásky k bližním jsou čtyři: 1. Smýšlet o všech dobře. 2. Přát všem dobro. 3. Mluvit o všech dobře. 4. Prokazovat všem dobro. bl. Jakub Alberione www.paulinky.cz