Youtube Facebook

Římskokatolická farnost u kostela sv. Remigia

Čakovice, Letňany, Třeboradice, Miškovice, Veleň

ÚVOD CHARITA
Fotka Fotka Fotka

ZPRÁVY Z PASTORAČNÍ RADY

Milí přátelé,

na této stránce s Vámi chceme sdílet informace z (online) setkávání pastorační rady.

PŘEVZETÍ ČAKOVICKÉHO HŘBITOVA

Od 1. 6. 2021 jsme převzali správu čakovického hřbitova.

Poplatky se již neplatí panu Vaňákovi, vše nám pomáhá vyřizovat farnice paní Kinga Jiskra.  Změny a informace poskytujeme na mailu hrbitov@farnostcakovice.cz

Na hřbitově je pochovaný mimo jiné i mons. Antonín Bradna, jehož 100. výročí od narození si připomeneme v roce 2022.

Detail příspěvku

minitým varhany

MINITÝM VARHANY

Tým:

Martin Kubák

Marta Pilniková

Anna Steinová

Nyní probíhá vypracování projektu panem Štěpánem Svobodou, organologem arcibiskupství pražského. Po té bude požádáno o vydání závazného stanoviska k získání grantu na podzim 2022.

Nad tímto projektem má záštitu starosta Čakovic Ing. Jiří Vintiška

minitým zahrada

MINITÝM ZAHRADA

O úpravách zahrady jsme začali uvažovat už v době před covidem. Určitě jste si všimli, že tam loni přibyl dřevěný altán, který nejdříve ocenily maminky s dětmi nejen pro své setkávání Modliteb matek. Konalo se tam už i několik setkání farní rady a je to také příjemné místo klidu pro individuální modlitbu. 

Bylo zjevné, že ještě dlouho bude bezpečnější potkávat se ve větším počtu spíš venku, proto jsme se revitalizací zahradních prostor začali zabývat víc. Jsme velmi vděčni paní Martině Řebíček, která vypracovala návrh úprav se zakomponováním různých prvků s ohledem na všechny, kdo zahradu využívají nejčastěji. 

Ukázala se potřeba zahradního domku na nářadí s přístřeškem na dřevo. Architektonický nákres připravil Broňa Kulawiec tak, že vytvořil i prostor pro venkovní zpovědnici. Po připomínkování členy farní rady se návrh doladil a nastala fáze realizace, které se z velké části ujal Dan Kajpr. Bylo potřeba vyčistit, zarovnat a zatravnit centrální prostor pro společné farní akce a vybudovat z palet kompostové komory, které se umístily do pravého zadního rohu zahrady. Vyvýšené zeleninové záhony se tak přesunuly mimo hlavní prostor. Martina Řebíček obrubníkem vyznačila ohraničení květinových a bylinkových záhonů, které se také postupně čistily a připravovaly pro výsadbu zhruba 150 kusů různých druhů trvalek. Martina při výběru trvalek myslela i na různá období jejich kvetení, aby byly použitelné k výzdobě kostela co největší část roku. O nákup sazenic se postaral opět Dan a v druhé polovině dubna je postupně zasadily maminky s dětmi a další ochotné farnice. 

V levé zadní části zahrady Martina navrhla dětskou zónu s pískovištěm a blátivou kuchyňkou, kterou vyrobili se svým manželem Petrem. Doplňuje je již i dříve hodně využívaná trampolína. Prostor pro děti ohraničují dřevěné kulatiny, které jsme použili z pokáceného stromu z kostelního areálu. A mezi dětskou zónou a kompostem je ovocný záhon s keříky rybízu, angreštu a borůvek.

Velké díky patří také Aničce Steinové, která převážnou většinu prací organizovala a koordinovala.

Abychom se mohli společně těšit z krásných a funkčních zákoutí areálu farní zahrady, bylo potřeba hodně práce i financí. Proto chci poděkovat všem, kdo se jakkoliv podíleli na realizaci projektu – skvělou myšlenkou, přičinlivou rukou nebo finančním darem. Jak ale vědí všichni majitelé zahrady, práce na zahradě je nekonečná…. radost. 

Za náš zahradní tým: Marta Pilniková

Sázení
Sázení
Sázení
Sázení
Zalévání
Zalévání

SynodaRok rodiny

Prosba o příspěvek

QR kód Prosíme, zvažte poslání příspěvku na účet naší farnosti - jednorázově nebo trvalým příkazem. Číslo účtu: 245009329 / 0800
Účel, na který aktuálně vybíráme, je oznamován v ohláškách a na stránce ekonomické rady, kde také najdete více informací o hospodaření farnosti.

Rádi Vám vystavíme potvrzení o daru. Prosíme, kontaktujte pastorační asistentku na kancelar@farnostcakovice.cz (potřebujeme zaslat jméno a adresu dárce).
Za Vaše dary mnohokrát děkujeme!

Římskokatolická farnost u kostela sv. Remigia
Náměstí 25. března 3/17, 196 00 Praha 9 - Čakovice (kontakt→)

Kostel

Myšlenka na den: Noste s sebou evangelium jako projev lásky k učení Ježíše Krista, a obdržíte zvláštní nebeské světlo. bl. Jakub Alberione www.paulinky.cz

Proč chodit do kostela s dětmi