Youtube Facebook

Římskokatolická farnost u kostela sv. Remigia

Čakovice, Letňany, Třeboradice, Miškovice, Veleň

ÚVOD AKTIVITY FOTOGALERIE PSALI O NÁS CHARITA KNIHOVNA PŘIHLÁSIT
Fotka Fotka Fotka

AKTUALITY

Křížová cesta každý pátek v 17 hod.

KŘÍŽOVÁ CESTA KAŽDÝ PÁTEK V 17 HOD.

Křížová cesta je každý pátek během postní doby od 17 hod. v kostele

Tábor pro mladé JUMP 2021

TÁBOR PRO MLADÉ JUMP 2021

Přihlašování a informace o táboře pro mladé JUMP naleznete na plakátu akce.

VÝZVA - PODĚKOVÁNÍ ZDRAVOTNÍKŮM

Chcete osobně poděkovat zdravotníkům?
Tento týden můžete vytvořit srdečný balíček pro superhrdinu zdravotníka s vaším osobním vzkazem, poděkováním, do něj můžete vložit balenou čokoládu, energetickou sušenku, čaj, kávu, něco ostřejšího, něco voňavého, cokoliv zabaleného co pohladí, dodá sílu, potěší, pomůže táhnout v první linii za všechny dál.
Sbírka balíčků pro zdravotníka bude probíhat každodenně od úterý 2. 3. do neděle 7. 3. v čase 9-17 před vchodem do Centra Mariapoli, kde bude pod stříškou umístěn box s nápisem Balíček pro zdravotníka, branka v určeném čase zůstane otevřená.
Na pondělí 8. 3. je zajištěn odvoz balíčků do motolské nemocnice.
Děkujeme za osobní maličkosti, které nepochybně povzbudí.
Bližší informace najdete zde
https://cs.padlet.com/hanapohorala/wcyuv240chm1vdmr
 

Poděkování za Tříkrálovou sbírku

PODĚKOVÁNÍ ZA TŘÍKRÁLOVOU SBÍRKU

Pražský arcibiskup a generální vikář děkují za dary poskytnuté v rámci letošní Tříkrálové sbírky. Celý text děkovného dopisu viz příloha.

VÝUKA NÁBOŽENSTVÍ PŘI STUPNI PES 5

Vzhledem k stupni PES 5 probíhá výuka náboženství na faře pouze v pondělí od 15:30 pro děti 1. a 2. tříd.

Děti připravující se na 1. sv. přijímání se setkávají online ve čtvrtek od 15:30.

Středeční skupinka je prozatím zrušena.

Děkujeme za pochopení. 

OD 27. 12. POUZE 15 OSOB NA BOHOSLUŽBĚ

Vzhledem k přechodu do stupně PES 5 je od 27. 12. dovoleno pouze 15 osob přítomných na bohoslužbě. Zapisovat se můžete v tabulce zde. Modleme se za brzké ukončení pandemie.

Cyklus přenášek "Poznámky k českým dějinám"

CYKLUS PŘENÁŠEK "POZNÁMKY K ČESKÝM DĚJINÁM"

V návaznosti na cyklus přenášek "Kořeny evropské kultury" se chystá nový online cyklus přenášek PhDr. Michala Arnota z gymnázia PORG, tentokrát s názvem "Poznámky k českým dějinám".  Přednášky se budou konat v pondělky od 8. 3., vždy od 18:00. Více informací zde.

Přiložený dokument

TÁBOR PRO MLADÉ JUMP 2021

PŘEDNÁŠKA P. KODETA

Sdílíme vynikající přednášku P. Vojtěcha Kodeta na téma "Ježíšův učedník v době koronaviru". Co je pro nás hlavní - láska k Bohu a k bližnímu, nebo naše zajištění, zdraví, zvyky, jistoty? Předášku si můžete poslechnout nebo stáhnout zde.

Výzva k modlitbě růžence

VÝZVA K MODLITBĚ RŮŽENCE

7. října 2020 se v Olomouci konalo jednání Stálé rady ČBK. Její členové vyzývají věřící, aby se modlili růženec za ukončení pandemie COVID-19. Text výzvy naleznete v detailu příspěvku.

Detail příspěvku

INZERÁT - PRONÁJEM BYTU V PŘEZLETICÍCH

Jedna rodina z naší farnosti hledá nájemce pro nový byt 2+kk cca 50 m2 v Přezleticích, ve 2. nadzemním podlaží s výtahem (nad bytem je neobytný prostor – koje, z nichž jedna patří k bytu). Byt se skládá z obývacího pokoje s kuchyní, pokoje, chodby a koupelny s WC. V kuchyni je na míru dělaná kuchyňská linka (sporák s troubou, myčka, lednička), jinak je byt z větší části nezařízený nábytkem. K bytu patří také jedno parkovací stání na přilehlém parkovišti. Výše měsíčního pronájmu podle individuální domluvy (počet osob, požadavky na vybavení, délka pronájmu atd.). V případě zájmu pište prosím na adresu kancelar@farnostcakovice.cz. 

POPTÁVKA - KOUPĚ BYTU

Naše farnice, aktivně se zapojující ve farnosti, hledá ke koupi byt v blízkém okolí za rozumnou cenu. Lze i mimo Prahu. Od 40 m2, buď v dobrém stavu nebo i k rekonstrukci.
Nabídky, prosím, zasílejte na kancelář farnosti: kancelar@farnostcakovice.cz

PROSBA - DŮM PRO ADÉLKU

Milí přátelé, prosíme o vaši pomoc:
Jedna rodina z vinořské farnosti hledá dům k pronájmu jako chráněné bydlení pro duševně postiženou dceru. Poptávají dům se zahradou o velikosti alespoň 4+1, ideálně v oblasti Prahy 9, 3, 8, klidnější místo v soukromí s možností procházek do lesa v okolí. Nájemné nejlépe do cca 25 tisíc měsíčně, ale není rozhodující.
Kontakt: adelka@farnostcakovice.cz
Předem velice děkujeme za pomoc!

Postní kapky

Inspirace pro postní dobu

Kostel

Kontakt

Nám. 25. března 3/17, 196 00 Praha 9 - Čakovice (...)

Myšlenka na den: Příprava na věčnost tkví v ukotvení celé naší bytosti v Bohu: mysl, vůle, srdce i tělo – všechno pro Krista, v něm a s ním. bl. Jakub Alberione www.paulinky.cz

Proč chodit do kostela s dětmi
TOPlist