Youtube Facebook

Římskokatolická farnost u kostela sv. Remigia

Čakovice, Letňany, Třeboradice, Miškovice, Veleň

ÚVOD CHARITA
Fotka Fotka Fotka

AKTUALITY

V ÚTERÝ 18. 5. SE RUŠÍ MŠE SVATÁ.

Z důvodu účasti na pohřbu a nepřítomnosti P. Stanislawa se ruší ranní mše svatá v úterý v 8 hod.

Brigáda v Drastech

BRIGÁDA V DRASTECH

Sestry bosé karmelitky staví klášter – PŘIDEJME SE!

V blízkém sousedství naší čakovické farnosti vzniká nový klášter bosých karmelitek Karmel sv. Josefa v Drastech. Máme milou příležitost se jako farnost zapojit a pomoci tak sestrám v jejich neobyčejném úkolu. (Pokračování v detailu)

Detail příspěvku

Výročí P. Stanislawa

VÝROČÍ P. STANISLAWA

Ve čtvrtek 13. 5., na památku Panny Marie Fatimské, slaví P. Stanislaw výročí svého kněžského svěcení. Gratulujeme mu, děkujeme za jeho požehnanou službu a prosíme také o modlitbu za něj.

Setkávání maminek

SETKÁVÁNÍ MAMINEK

Setkávání maminek s malými dětmi probíhá nepravidelně v úterý dopoledne, při hezkém počasí na farní zahradě. Kontaktní osoba Markéta - 723 546 600.

Pozvání - pobytový farní tábor pro děti

POZVÁNÍ - POBYTOVÝ FARNÍ TÁBOR PRO DĚTI

Srdečně zveme děti z našich farností na první farní tábor, který se - jak pevně věříme - bude moci uskutečnit v termínu 18. - 24. 7. 2021. Detail viz letáček v příloze. Místo je ještě v jednání, zatím prosíme, aby zájemci dali o sobě vědět a rezervovali si termín.

Tábor je určen pro děti přibližně ve věku 9-13 let, ale otevřený i mladším či starším, kteří se chtějí přidat. Zároveň je otevřený i kamarádům, spolužákům, zájemcům z dalších okolních farností nebo i těm, kteří do kostela nechodí!

Informace o hospodaření v Pražské arcidiecézi

INFORMACE O HOSPODAŘENÍ V PRAŽSKÉ ARCIDIECÉZI

Sdílíme leták Arcidiecéze pražské o hospodaření a výhledu na léta 2021 - 2025.

Biřmování - příprava a obnova této svátosti od 5. 10. 2021

BIŘMOVÁNÍ - PŘÍPRAVA A OBNOVA TÉTO SVÁTOSTI OD 5. 10. 2021

Komu vlastně věřím? A jak se to projevuje v mém životě? Vydejte se s námi na dobrodružnou cestu křesťanské dospělosti k přijetí nebo obnovení SVÁTOSTI BIŘMOVÁNÍ.

(Pro pokračování klikněte na detail příspěvku)

Detail příspěvku

Pravidla pro bohoslužby od 26.4.2021

PRAVIDLA PRO BOHOSLUŽBY OD 26.4.2021

Na základě dopisu z pražského Arcibiskupství se ruší omezení počtu účastníků bohoslužeb v kostele, tudíž rušíme tabulku k zápisu na bohoslužby. Je ovšem potřeba i nadále dodržovat rozestupy a hygienická opatření. Detailní info v těle příspěvku.

Detail příspěvku

Pozvání - příměstský farní tábor pro děti

POZVÁNÍ - PŘÍMĚSTSKÝ FARNÍ TÁBOR PRO DĚTI

Srdečně zveme děti ve věku 7-11 let na farní příměstský tábor, který proběhne v termínu 23.8.-27.8.2021 na faře ve Vinoři (centrum Betlém). Bližší informace a přihlášení u Zdeňky Vitámvásové: zdenka.p@seznam.cz

Velikonoční online koncert

VELIKONOČNÍ ONLINE KONCERT

Farnost Čakovice a Městská část Praha - Čakovice Vás srdečně zvou na sledování záznamu Velikonočního koncertu z kostela sv. Remigia. Koncertem byla zahájena přípravu projektu Varhany pro Čakovice, v rámci kterého budeme v průběhu následujících let realizovat obnovu varhan a již brzy přineseme v místním tisku podrobnější informace.

Koncert můžete shlédnout na youtube kanále farnosti Čakovice na tomto odkazu: https://youtu.be/xGh7vo-C8UM

Výzva k modlitbě růžence

VÝZVA K MODLITBĚ RŮŽENCE

7. října 2020 se v Olomouci konalo jednání Stálé rady ČBK. Její členové vyzývají věřící, aby se modlili růženec za ukončení pandemie COVID-19. Text výzvy naleznete v detailu příspěvku.

Detail příspěvku

Kostel

Kontakt

Nám. 25. března 3/17, 196 00 Praha 9 - Čakovice (...)

Myšlenka na den: Víra je ukryta v srdci. Nelze ji spatřit, nelze se jí dotknout, ale její ovoce není skryto. Podle skutků se pozná ovoce srdce. bl. Jakub Alberione www.paulinky.cz

Proč chodit do kostela s dětmi