ÚVOD AKTIVITY FOTOGALERIE PSALI O NÁS CHARITA KNIHOVNA PŘIHLÁSIT

Křížová cesta každý pátek v 17 hod.

KŘÍŽOVÁ CESTA KAŽDÝ PÁTEK V 17 HOD.

Křížová cesta je každý pátek během postní doby od 17 hod. v kostele

Tábor pro mladé JUMP 2021

TÁBOR PRO MLADÉ JUMP 2021

Přihlašování a informace o táboře pro mladé JUMP naleznete na plakátu akce.

VÝZVA - PODĚKOVÁNÍ ZDRAVOTNÍKŮM

Chcete osobně poděkovat zdravotníkům?
Tento týden můžete vytvořit srdečný balíček pro superhrdinu zdravotníka s vaším osobním vzkazem, poděkováním, do něj můžete vložit balenou čokoládu, energetickou sušenku, čaj, kávu, něco ostřejšího, něco voňavého, cokoliv zabaleného co pohladí, dodá sílu, potěší, pomůže táhnout v první linii za všechny dál.
Sbírka balíčků pro zdravotníka bude probíhat každodenně od úterý 2. 3. do neděle 7. 3. v čase 9-17 před vchodem do Centra Mariapoli, kde bude pod stříškou umístěn box s nápisem Balíček pro zdravotníka, branka v určeném čase zůstane otevřená.
Na pondělí 8. 3. je zajištěn odvoz balíčků do motolské nemocnice.
Děkujeme za osobní maličkosti, které nepochybně povzbudí.
Bližší informace najdete zde

Poděkování za Tříkrálovou sbírku

PODĚKOVÁNÍ ZA TŘÍKRÁLOVOU SBÍRKU

Pražský arcibiskup a generální vikář děkují za dary poskytnuté v rámci letošní Tříkrálové sbírky. Celý text děkovného dopisu viz příloha.

VÝUKA NÁBOŽENSTVÍ PŘI STUPNI PES 5

Vzhledem k stupni PES 5 probíhá výuka náboženství na faře pouze v pondělí od 15:30 pro děti 1. a 2. tříd.

Děti připravující se na 1. sv. přijímání se setkávají online ve čtvrtek od 15:30.

Středeční skupinka je prozatím zrušena.

Děkujeme za pochopení.

OD 27. 12. POUZE 15 OSOB NA BOHOSLUŽBĚ

Vzhledem k přechodu do stupně PES 5 je od 27. 12. dovoleno pouze 15 osob přítomných na bohoslužbě. Zapisovat se můžete v tabulce zde. Modleme se za brzké ukončení pandemie.

Cyklus přenášek "Poznámky k českým dějinám"

CYKLUS PŘENÁŠEK "POZNÁMKY K ČESKÝM DĚJINÁM"

V návaznosti na cyklus přenášek "Kořeny evropské kultury" se chystá nový online cyklus přenášek PhDr. Michala Arnota z gymnázia PORG, tentokrát s názvem "Poznámky k českým dějinám".  Přednášky se budou konat v pondělky od 8. 3., vždy od 18:00. Více informací zde.

Přiložený dokument

TÁBOR PRO MLADÉ JUMP 2021

PŘEDNÁŠKA P. KODETA

Sdílíme vynikající přednášku P. Vojtěcha Kodeta na téma "Ježíšův učedník v době koronaviru". Co je pro nás hlavní - láska k Bohu a k bližnímu, nebo naše zajištění, zdraví, zvyky, jistoty? Předášku si můžete poslechnout nebo stáhnout zde.

Výzva k modlitbě růžence

VÝZVA K MODLITBĚ RŮŽENCE

7. října 2020 se v Olomouci konalo jednání Stálé rady ČBK. Její členové vyzývají věřící, aby se modlili růženec za ukončení pandemie COVID-19. Text výzvy naleznete v detailu příspěvku.

Detail příspěvku

INZERÁT - PRONÁJEM BYTU V PŘEZLETICÍCH

Jedna rodina z naší farnosti hledá nájemce pro nový byt 2+kk cca 50 m2 v Přezleticích, ve 2. nadzemním podlaží s výtahem (nad bytem je neobytný prostor – koje, z nichž jedna patří k bytu). Byt se skládá z obývacího pokoje s kuchyní, pokoje, chodby a koupelny s WC. V kuchyni je na míru dělaná kuchyňská linka (sporák s troubou, myčka, lednička), jinak je byt z větší části nezařízený nábytkem. K bytu patří také jedno parkovací stání na přilehlém parkovišti. Výše měsíčního pronájmu podle individuální domluvy (počet osob, požadavky na vybavení, délka pronájmu atd.). V případě zájmu pište prosím na adresu kancelar@farnostcakovice.cz.

POPTÁVKA - KOUPĚ BYTU

Naše farnice, aktivně se zapojující ve farnosti, hledá ke koupi byt v blízkém okolí za rozumnou cenu. Lze i mimo Prahu. Od 40 m2, buď v dobrém stavu nebo i k rekonstrukci.
Nabídky, prosím, zasílejte na kancelář farnosti: kancelar@farnostcakovice.cz

PROSBA - DŮM PRO ADÉLKU

Milí přátelé, prosíme o vaši pomoc:
Jedna rodina z vinořské farnosti hledá dům k pronájmu jako chráněné bydlení pro duševně postiženou dceru. Poptávají dům se zahradou o velikosti alespoň 4+1, ideálně v oblasti Prahy 9, 3, 8, klidnější místo v soukromí s možností procházek do lesa v okolí. Nájemné nejlépe do cca 25 tisíc měsíčně, ale není rozhodující.
Kontakt: adelka@farnostcakovice.cz
Předem velice děkujeme za pomoc!

Postní kapky

Inspirace pro postní dobu

Myšlenka na den: Příprava na věčnost tkví v ukotvení celé naší bytosti v Bohu: mysl, vůle, srdce i tělo – všechno pro Krista, v něm a s ním. bl. Jakub Alberione www.paulinky.cz