Youtube Facebook

Římskokatolická farnost u kostela sv. Remigia

Čakovice, Letňany, Třeboradice, Miškovice, Veleň

ÚVOD AKTIVITY FOTOGALERIE PSALI O NÁS CHARITA KNIHOVNA PŘIHLÁSIT
Fotka Fotka Fotka

AKTIVITY

Níže naleznete přehled pravidelných farních aktivit. Budeme velice rádi, když se zapojíte - ať už do modlitebních společenství nebo přiložením pomocné ruky k dílu. Aktivních lidí je v naší farnosti stále nedostatek. U jednotlivých aktivit najdete kontaktní osoby, na které se můžete obrátit (budou průběžně doplňovány). Seznam pozvánek na plánované akce naleznete na stránce Akce.
Aktivity probíhají samozřejmě v rámci aktuálních vládních opatření. Může se stát, že při změně opatření je seznam dočasně neaktuální.

Online příprava dospělých na inciační svátosti

ONLINE PŘÍPRAVA DOSPĚLÝCH NA INCIAČNÍ SVÁTOSTI

Příprava na křest dospělých - Příprava na křest v dospělosti každý čtvrtek od 19:00 hod. přechází v návaznosti na současná omezení na online formu. Zájemci ať se hlásí u P. Stanislawa Góry na adrese stanislaw.gora@knez.cz.

Příprava na svátost biřmování - od října 2021 se každých 14 dní bude konat příprava na svátost biřmování a nebo obnova svátosti biřmování. Zájemci se přihlašují u Anny Steinové - kancelar@farnostcakovice.cz.

Výuka náboženství

VÝUKA NÁBOŽENSTVÍ

Výuka náboženství dětí v naší farnosti - sledujte prosím aktuality a ohlášky ohledně provozu konkrétních skupin (podle výuky na ZŠ).

Předškolní skupina + 1. a 2. třída - Michaela Vintišková - pondělí 15:30 - 16:15 probíhá na faře
Příprava na 1. sv. přijímání - Anna Steinová - čtvrtek - 15:30 - 16:15 ONLINE
Starší děti - Marie Straková - středa 16:00 - 16:45 po dobu distanční výuky neprobíhá

Kontakt na katechetky: nabozenstvi@farnostcakovice.cz

Online setkání nad Biblí

ONLINE SETKÁNÍ NAD BIBLÍ

Covid nás omezil v běžných aktivitách, ale je zároveň i výzvou k hledání nových způsobů, jak se propojovat, sdílet, povzbudit se, modlit se a společně žít. Srdečně vás tedy zveme na online setkání nad Biblí, které probíhá každé úterý do odvolání v čase 20:30 - 21:30 přes platformu Zoom. Pro více informací klikněte na detail.

Detail příspěvku

Farní časopis Remigius

FARNÍ ČASOPIS REMIGIUS

Zhruba čtyřikrát za rok vydáváme časopis Remigius o dění v naší farnosti. Časopis je možné získat na stolku vzadu v kostele. Cena za výtisk je 50 Kč, náklady tvoří 70 Kč za jeden výtisk. Děkujeme za váš příspěvek.
Kontaktní osoba: šéfredaktorka Jana Kloudová, e-mail: kloudova@farnostcakovice.cz.

Farní charita

FARNÍ CHARITA

Dne 1. 4. 2020 byla založena Farní Charita Čakovice - samostatná právnická osobá personálně tvořená dobrovolníky, jejímž posláním je poskytovat finanční, materiální i duchovní pomoc a sociální služby lidem, kteří se ocitnou v nouzi. Více informací naleznete na samostatné stránce Farní charity.

Farní knihovna

FARNÍ KNIHOVNA

Farní knihovna umístěná ve farním sále se těší na vaši návštěvu. Více informací a seznam knih naleznete na zvláštní stránce.

Návštěva knihovny je možná vždy v úterý až čtvrtek od 9 do 12 hod. a dále po domluvě s pastorační asistentkou.

Živý růženec

ŽIVÝ RŮŽENEC

V naší farnosti hledáme nové členy do skupinky živého růžence. Členové skupinky se zavazují denně se modlit každý svůj určený růžencový desátek. Skupinka se nazývá „růže“ a měla by obsahovat dvacet osob, které se tak dohromady denně pomodlí celý růženec radostný, bolestný, slavný i světla. Více informací v detailu.

Detail příspěvku

Online modlitby matek

ONLINE MODLITBY MATEK

V naší farnosti se schází modlitební skupinka hnutí Modlitby matek.
Momentálně se snažíme setkávat spíše online, prosíme, kontaktujte nás.

Informace o průběhu modlitebního setkání naleznete zde: http://www.modlitbymatek.cz/modlitebni-setkani.

Kontakt: modlitbymatek@farnostcakovice.cz.

Schola

SCHOLA

Nyní má kvůli současné situaci schola pauzu, ale pokud byste se rádi přidali, dejte nám, prosím, o sobě vědět! :) Velice rádi mezi sebou uvítáme nové hudebníky a zpěváky s hudebním nadáním. E-mail: schola@farnostcakovice.cz.

FARNÍ WEB A FACEBOOK

Správu našeho farního webu a farního Facebooku má na starost Eva Jelínková. Kontakt: jelinkova@farnostcakovice.cz.

Postní kapky

Inspirace pro postní dobu

Kostel

Kontakt

Nám. 25. března 3/17, 196 00 Praha 9 - Čakovice (...)

Myšlenka na den: Příprava na věčnost tkví v ukotvení celé naší bytosti v Bohu: mysl, vůle, srdce i tělo – všechno pro Krista, v něm a s ním. bl. Jakub Alberione www.paulinky.cz

Proč chodit do kostela s dětmi
TOPlist