Youtube Facebook

Římskokatolická farnost u kostela sv. Remigia

Čakovice, Letňany, Třeboradice, Miškovice, Veleň

ÚVOD CHARITA
Fotka Fotka Fotka

HISTORIE NAŠEHO KOSTELA

Doporučujeme také stránku o sv. Remigiu, patronovi našeho kostela. 

Jak Čakovice ke sv. Remigiu přišly

JAK ČAKOVICE KE SV. REMIGIU PŘIŠLY

Reportáž Jana Spilky o panelové diskuzi na téma "Jak Čakovice ke svatému Remigiu přišly", která proběhla v rámci oslav Čakovického posvícení 5. 10. 2019.

MEŠNÍ OSLAVA SV. REMIGIA V SOUVISLOSTI SE ZASVĚCENÍM KOSTELA V PRAZE-ČAKOVICÍCH

Článek Mešní oslava sv. Remigia v souvislosti se zasvěcením kostela v Praze-Čakovicích, který napsal Mgr. Jiří Kozina, Ph.D.

Historie kostela

HISTORIE KOSTELA

Výňatky z knihy "Farní osada Velké Čakovice", kterou napsal a roku 1902 vydal první farář obnovené fary, P. Josef Charvát.

Asi jednu a půl hodiny severo-východně do Prahy, v soudním i politickém okresu Karlínském, rozkládá se v úrodné krajině úhledně upravená osada Velké Čakovice. Jméno její známo jest u nás i za hranicemi, neboť je tu sídlo jednoho z nejstarších a největších cukrovarů v Čechách, náležejícího firmě Schoeller a spol. (... pokračování v detailu)

Detail příspěvku

Stručná historie kostela sv. Remigia v Čakovicích

STRUČNÁ HISTORIE KOSTELA SV. REMIGIA V ČAKOVICÍCH

Mgr. Pavlína Mašková

Ačkoliv nejstarší zmínky o Čakovicích pochází z pramenů 12. století, čakovický kostel je poprvé zmiňován až k roku 1352 v Rejstříku papežských desátků. Kostel je uveden pod brandýským děkanátem a bez zasvěcení. První zmínka o zasvěcení se objevuje velmi pozdě – až k roku 1604, kdy se uvádí zasvěcení sv. Remigiovi. Jestli byl čakovický kostel zasvěcen tomuto světci od začátku svého založení, nebo jaké měl původní zasvěcení, není známo. Je však pozoruhodné, že je to jediné zasvěcení kostela sv. Remigiovi nejen v České republice, ale snad i ve střední Evropě. (... pokračování v detailu)

Detail příspěvku

Synoda
Roráty

Prosba o příspěvek

QR kód Prosíme, zvažte poslání příspěvku na účet naší farnosti - jednorázově nebo trvalým příkazem. Číslo účtu: 245009329 / 0800
Účel, na který aktuálně vybíráme, je oznamován v ohláškách a na stránce ekonomické rady, kde také najdete více informací o hospodaření farnosti.

Rádi Vám vystavíme potvrzení o daru. Prosíme, kontaktujte pastorační asistentku na kancelar@farnostcakovice.cz (potřebujeme zaslat jméno a adresu dárce).
Za Vaše dary mnohokrát děkujeme!

Římskokatolická farnost u kostela sv. Remigia
Náměstí 25. března 3/17, 196 00 Praha 9 - Čakovice (kontakt→)

Kostel

Myšlenka na den: Jako je rovná čára nejkratší vzdáleností mezi dvěma body, tak vychází z našeho srdce správný úmysl, a aniž by se zdržoval u druhotných věcí, míří přímo k Bohu. bl. Jakub Alberione www.paulinky.cz

Proč chodit do kostela s dětmi