ÚVOD AKTIVITY FOTOGALERIE PSALI O NÁS CHARITA KNIHOVNA PŘIHLÁSIT

HISTORIE NAŠEHO KOSTELA

Doporučujeme také stránku o sv. Remigiu, patronovi našeho kostela.

Jak Čakovice ke sv. Remigiu přišly

JAK ČAKOVICE KE SV. REMIGIU PŘIŠLY

Reportáž Jana Spilky o panelové diskuzi na téma "Jak Čakovice ke svatému Remigiu přišly", která proběhla v rámci oslav Čakovického posvícení 5. 10. 2019.

MEŠNÍ OSLAVA SV. REMIGIA V SOUVISLOSTI SE ZASVĚCENÍM KOSTELA V PRAZE-ČAKOVICÍCH

Článek Mešní oslava sv. Remigia v souvislosti se zasvěcením kostela v Praze-Čakovicích, který napsal Mgr. Jiří Kozina, Ph.D.

Historie kostela

HISTORIE KOSTELA

Výňatky z knihy "Farní osada Velké Čakovice", kterou napsal a roku 1902 vydal první farář obnovené fary, P. Josef Charvát.

Asi jednu a půl hodiny severo-východně do Prahy, v soudním i politickém okresu Karlínském, rozkládá se v úrodné krajině úhledně upravená osada Velké Čakovice. Jméno její známo jest u nás i za hranicemi, neboť je tu sídlo jednoho z nejstarších a největších cukrovarů v Čechách, náležejícího firmě Schoeller a spol. (... pokračování v detailu)

Detail příspěvku

Stručná historie kostela sv. Remigia v Čakovicích

STRUČNÁ HISTORIE KOSTELA SV. REMIGIA V ČAKOVICÍCH