P. STANISLAW GÓRA

Farář

e-mail: farar@farnostcakovice.cz, Stanislaw.Gora@knez.cz
telefon: 737 280 624

P. Stanisław Góra se narodil 4. září 1962 v polské Jelení Hoře. Vystudoval teologii v Katowicích a v roce 1989 byl vysvěcen na kněze. Nejprve byl tři roky kaplanem v Polsku a poté své kněžské povolání vykonával v České republice. Byl šest let farářem v pražské farnosti Stodůlky, poté deset let v Dobříši, a do roku 2016 v Praze 10 - Vršovicích. Je kanovníkem karlštejnské kapituly a zastává funkci koordinátora pro pastoraci neslyšících. V letech 2013 - 2018 vykonával funkci prezidenta Arcidiecézní charity Praha. V letech 2016 - 2018 byl také biskupským vikářem pro diakonii a prezidentem organizace Likvidace lepry. Ke dni 1. 7. 2018 byl ustanoven farářem v Čakovicích a od 1. 8. 2018 také administrátorem farnosti ve Vinoři.

Synoda
Roráty

Myšlenka na den: Jako je rovná čára nejkratší vzdáleností mezi dvěma body, tak vychází z našeho srdce správný úmysl, a aniž by se zdržoval u druhotných věcí, míří přímo k Bohu. bl. Jakub Alberione www.paulinky.cz