SVÁTOSTI V NAŠÍ FARNOSTI

Eucharistie

Na této stránce píšeme o udílení svátostí v naší farnosti. Pokud hledáte spíš obecné a širší informace o svátostech v katolické církvi, naleznete je zde.

Možnost přijetí svátosti smíření mimo určenou dobu a svátosti nemocných prosím domlouvejte s P. Stanislawem na telefonním čísle: 737 280 624

Příprava na křest dospělých - dospělým, kteří mají zájem o přijetí svátosti křtu či přijetí (první) svátosti eucharistie, se nabízí od 30. září 2021 setkávání ve čtvrtek od 19 hod. na faře. Přihlašování u P. Stanislawa na adrese stanislaw.gora@knez.cz

Příprava na svátost biřmování - příprava či obnova svátosti biřmování by měla začít v úterý 5. 10. 2021 a skončit přijetím/obnovením svátosti
biřmování v neděli 12. 6. 2022.  Příprava bude probíhat formou společných setkání vždy jednou za 14 dní v úterý večer od 19 hod.

Zájemci se přihlašují u pastorační asistentky Anny Steinové kancelar@farnostcakovice.cz

Příprava na křest malých dětí - Přípravy se konají konkrétní středy od 17 hod. na faře. Probíhají čtyři společná setkání zájemců. Na přípravu je nutné se přihlašovat. Pokud čekáte miminko a máte v plánu ho brzy po narození pokřtít, můžete se také přihlašovat.

V případě zájmu kontaktujte Kateřinu Kulawiecovou na kulawiecova@seznam.cz.

Zájemci o křesťanský pohřeb svých blízkých nechť domluví termín pohřbu nejdříve s farářem a teprve potom s pohřební službou.

Svátost manželství příprava se v naší farnosti nekoná.

Všechny zájemce zveme ke Společné přípravě na život v manželství vždy v úterý od 19:30 do 21:30 (Kolejní 4, Praha 6 - Dejvice). Kapacita kurzu je omezená. Snoubenci se přihlašují na https://www.apha.cz/novinky/spolecna-priprava-na-zivot-v-manzelstvi-u-sv-vojtecha-2/

Pořad bohoslužeb naleznete na zvláštní stránce.

Otec Stanislaw slouží také jako farní administrátor ve Vinoři. Pravidelné bohoslužby a aktivity vinořské farnosti najdete na adrese http://www.farnost-vinor.org/.

SLUŽEBNÍCI EUCHARISTIE

Anna Steinová

Naše pastorační asistentka Anna Steinová nabízí službu donášení svatého přijímání k zájemcům domů. Služba je určena všem, kteří se z důvodu nemoci, stáří či z jiných důvodů (např. péče o nemocného) nemohou zúčastnit slavení eucharistie v kostele.

V případě zájmu ji prosím kontaktujte na tel. 606 805 494.
Také nabízí možnost donést nákup, doprovod k lékaři, návštěvu, společnou modlitbu, četbu a vše, co by Vás potěšilo a pomohlo.

Zápis služeb služebníků eucharistie: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1gqo8rQsVvbV_CUrM1UmhKaY4Mg3urPp3XVny5neL2mM/edit?usp=sharing

Myšlenka na den: Nikdo nebude trpět víc než ten, kdo nechce vůbec trpět. Nikdo nebude blaženější než ten, kdo se dovede rozumně umrtvovat. bl. Jakub Alberione www.paulinky.cz