Novinky k projektu

Nyní jednáme s Památkovým ústavem o podobě dláždění a do jaké míry musíme zachovat původní dlažbu. Ke konci května je naplánována návštěva archívu k poskytnutí materiálu o původní dlažbě. Je to nutné proto, abychom vyšli vstříc požadavkům a zachovali podobu dláždění.

Pokud bychom rozsah prací rozdělili do dvou etap, I. etapa by navazovala na bezbariérový vstup. a II. etapa by začínala vstupem od kostela ke zbývajícímu dláždění směrem k silnici.

Nový prostor setkávání

V souvislosti se zřízením bezbariérové branky bychom rádi předláždili hlavní prostor před kostelem k novému bočnímu vchodu, který slouží nejen handicapovaným, ale také seniorům či rodičům s kočárky.

Srovnáním terénu vznikne nový prostor vhodný pro venkovní akce typu výstavy, betlém, divadelní představení, koncerty nebo aktivity v rámci Noci kostelů. I přesto, že využijeme stávající dlažební kostky, je rekonstrukce odhadnuta na 420 tis. Kč.

Pomozte nám prosím vytvořit dobrý přístup ke kostelu pro všechny, kteří přicházejí na bohoslužby, za kulturou, vzděláním nebo třeba pro betlémské světlo.

Děkujeme za Vaši štědrost.

Přiložený dokument: plakát