ZRUŠENÍ NĚKTERÝCH AKCÍ

V pondělí 6. 12. nebude probíhat pondělní náboženství dětí z důvodu pracovních povinností katechetky Míši. Děkujeme za pochopení. Na děti se opět bude těšit v pondělí 13. 12.

Dále se ruší prosincové setkání s Anežkou 12+ a také prosincové setkání seniorů.

ZRUŠENÍ BOHOSLUŽBY VE ČTVRTEK 2. 12.

Ve čtvrtek 2. 12. bohužel není možný zástup z Vinoře, a proto je mše svatá zrušena.

Dopis P. Stanislawa

DOPIS P. STANISLAWA

Moji milí,

letošní začátek adventní doby je pro mne obzvlášť neobvyklý a už teď mě učí, jak je důležité být plně odevzdán do Hospodinovy vůle. Být ochotný přijmout cokoliv, co má On pro nás připravené, a být ochotný říct Mu své Fiat.

Nejprve chci moc poděkovat těm z vás, kteří jste mě v posledních dnech svými esemeskami a emaily ujišťovali o tom, že na mě myslíte! Děkuji za vaše přímluvné modlitby i za modlitby při bohoslužbách!! Moc si toho vážím a děkuji!

Dovolím si pár slov na vysvětlení. V úterý 23. 11. jsem byl na posilující dávce očkování proti koronaviru. Hned odpoledne se projevily příznaky chřipky, které mě přinutily, abych všechny své aktivity úplně zrušil. Když se můj stav neměnil, obtíže nepolevovaly, ale naopak se k tomu v pátek přidala i ztráta čichu, rozhodl jsem se jít na PCR test. Bohužel v neděli večer se potvrdilo, že mám covid. Díky Hospodinu a předchozímu očkování mám v současné době mírnější formu. Mrzí mě ale fakt, že podle pravidel musím dodržet 14-denní izolaci od provedeného PCR testu, tedy do pátku 10. 12. včetně. Pokud budu tři dny před tím bez příznaků, skončí mi 10. 12. izolace. Velmi rád se potom zapojím do všech činností. Všechny akce, na kterých mám být do té doby přítomen, musím samozřejmě zrušit.

Tím spíše moc děkuji těm,  kteří mne zastupují - fokolarínským  kněžím Františkovi a Jirkovi, a taky jáhnům Aloisovi a Honzovi. Díky moc! A děkuji samozřejmě i Aničce Steinové! Chci vás ujistit, že se modlím za každého z vás a žehnám vám každý den!!! Pokud bych mohl byt v něčem nápomocen skrze esemesku nebo e-mail - prosím napište, budu moc rád!

Žehnám vám z celého srdce a už teď se moc těším na osobní setkání z každým z vás,
Stašek

INZERÁT - HLEDÁ SE HLÍDÁNÍ

Maminka z naší farnosti hledá hlídání pro devítiměsíční miminko - 1-2 hodiny jednou až dvakrát týdně, časy a cena dohodou. Lokalita Sídliště Čakovice.

V případě zájmu prosím napište na kancelar@farnostcakovice.cz.

ZÁSTUP PŘI SLAVENÍ LITURGIE A MOŽNOST DONESENÍ EUCHARISTIE DOMŮ

Z důvodu nemoci P. Stanislawa bude v tomto a následujícím týdnu zástup při slavení liturgie. Zastupující kněží budou P. František Slavíček a P. Jiří Kratochvíl z Vinoře.

Pořad bohoslužeb se nemění. V úterý je rorátní mše svatá od 6 hod. ráno. Ve čtvrtek je mše svatá od 17 hod., po ní nebude následovat adorace.

Neděle mše svatá v 9 hod. ráno. Od 8:30 bude možnost přijetí sv. smíření.

Ve všední dny bude sv. smíření zatím po osobní domluvě se zastupujícím knězem. P. František T: 605 266 070

Prosíme o modlitbu za dar uzdravení P. Stanislawa a všech nemocných z našeho farního společenství.

Pro nemocné v domácím léčení nabízíme možnost přinesení Eucharistie domů. V případě zájmu prosím kontaktujte jáhna Honzu Špaňhela T: 602 218 350 nebo pastorační asistentku Annu Steinovou T: 606 805 494.

"Vykročme společně k církvi pro třetí tisíciletí" - Synoda o synodalitě

"VYKROČME SPOLEČNĚ K CÍRKVI PRO TŘETÍ TISÍCILETÍ" - SYNODA O SYNODALITĚ

Připravili jsme pro vás shrnutí informací o Synodě na této stránce.

V naší farnosti se zatím vytvořily skupinky ve společenství mužů,  společenství Setkávání nad Biblí a letňanská skupinka, která nabízí nedělní modlitební vycházky. Přehled skupinek naleznete také na této stránce.
Další skupinky jsou vítány. O vzniku skupinky můžete informovat P. Stanislawa nebo pastorační asistentku.

Sbírka pro Drasty

SBÍRKA PRO DRASTY

Sestry karmelitky, které staví karmel v Drastech, se potýkají s nedostatkem financí kvůli zvýšení cen stavebního materiálu. Nyní pořádají sbírku na portálu Donio:

Děkujeme za jakoukoliv podporu!

Časopis Remigius - dotazník

ČASOPIS REMIGIUS - DOTAZNÍK

Milí čtenáři našeho farního časopisu Remigius,
rádi bychom vás poprosili o vyplnění krátkého dotazníku čtenářské spokojenosti. Dotazník je možné vyplnit zde elektronicky nebo také na letáku v tištěném čísle. Děkujeme za váš čas a zájem!

Informace o hospodaření v Pražské arcidiecézi

INFORMACE O HOSPODAŘENÍ V PRAŽSKÉ ARCIDIECÉZI

Sdílíme leták Arcidiecéze pražské o hospodaření a výhledu na léta 2021 - 2025.

Výzva k modlitbě růžence

VÝZVA K MODLITBĚ RŮŽENCE

7. října 2020 se v Olomouci konalo jednání Stálé rady ČBK. Její členové vyzývají věřící, aby se modlili růženec za ukončení pandemie COVID-19. Text výzvy naleznete v detailu příspěvku.

Detail příspěvku

Synoda
Roráty

Myšlenka na den: Jako je rovná čára nejkratší vzdáleností mezi dvěma body, tak vychází z našeho srdce správný úmysl, a aniž by se zdržoval u druhotných věcí, míří přímo k Bohu. bl. Jakub Alberione www.paulinky.cz