Youtube Facebook

Římskokatolická farnost u kostela sv. Remigia

Čakovice, Letňany, Třeboradice, Miškovice, Veleň

ÚVOD CHARITA
Fotka Fotka Fotka

PRAVIDELNÉ AKTIVITY

Níže naleznete přehled pravidelných farních aktivit. Budeme velice rádi, když se zapojíte - ať už do modlitebních společenství nebo přiložením pomocné ruky k dílu. Aktivních lidí je v naší farnosti stále nedostatek. U jednotlivých aktivit najdete kontaktní osoby, na které se můžete obrátit (budou průběžně doplňovány). Seznam pozvánek na plánované akce naleznete na stránce Akce.
Aktivity probíhají samozřejmě v rámci aktuálních vládních opatření. Může se stát, že při změně opatření je seznam dočasně neaktuální.

Výuka náboženství

VÝUKA NÁBOŽENSTVÍ

Výuka náboženství dětí v naší farnosti - sledujte prosím aktuality a ohlášky ohledně provozu konkrétních skupin (podle výuky na ZŠ).

Předškolní skupina + 1. a 2. třída - Michaela Vintišková - pondělí 15:30 - 16:15 probíhá na faře
Příprava na 1. sv. přijímání - Anna Steinová - čtvrtek - 15:30 - 16:15 
Starší děti - Marie Straková - středa 16:00 - 16:45 ONLINE

Kontakt na katechetky: nabozenstvi@farnostcakovice.cz

Příprava dospělých na inciační svátosti

PŘÍPRAVA DOSPĚLÝCH NA INCIAČNÍ SVÁTOSTI

Příprava na křest dospělých - Příprava na křest v dospělosti každý čtvrtek od 19:00 hod. přechází v návaznosti na současná omezení na online formu. Zájemci ať se hlásí u P. Stanislawa Góry na adrese stanislaw.gora@knez.cz.

Příprava na svátost biřmování

Komu vlastně věřím? A jak se to projevuje v mém životě? Vydejte se s námi na dobrodružnou cestu křesťanské dospělosti k přijetí nebo obnovení SVÁTOSTI BIŘMOVÁNÍ (pro pokračování klikněte na detail)

Detail příspěvku

Setkávání maminek

SETKÁVÁNÍ MAMINEK

Setkávání maminek s malými dětmi probíhá nepravidelně v úterý dopoledne, při hezkém počasí na farní zahradě. Kontaktní osoba Markéta - 723 546 600.

Online setkání nad Biblí

ONLINE SETKÁNÍ NAD BIBLÍ

Covid nás omezil v běžných aktivitách, ale je zároveň i výzvou k hledání nových způsobů, jak se propojovat, sdílet, povzbudit se, modlit se a společně žít. Srdečně vás tedy zveme na online setkání nad Biblí, které probíhá každé úterý do odvolání v čase 20:30 - 21:30 přes platformu Zoom. Pro více informací klikněte na detail.

Detail příspěvku

Online modlitby matek

ONLINE MODLITBY MATEK

V naší farnosti se schází modlitební skupinky hnutí Modlitby matek, jedna zpravidla v pátek v 16:30 a druhá spíše online. Budeme velice rády za vaši účast, prosíme, kontaktujte nás. Kontakt: modlitbymatek@farnostcakovice.cz

Informace o průběhu modlitebního setkání naleznete zde: http://www.modlitbymatek.cz/modlitebni-setkani.

Farní časopis Remigius

FARNÍ ČASOPIS REMIGIUS

Zhruba čtyřikrát za rok vydáváme časopis Remigius o dění v naší farnosti. Časopis je možné získat na stolku vzadu v kostele. Cena za výtisk je 50 Kč, náklady tvoří 70 Kč za jeden výtisk. Děkujeme za váš příspěvek.
Kontaktní osoba: šéfredaktorka Jana Kloudová, e-mail: kloudova@farnostcakovice.cz.

Farní charita

FARNÍ CHARITA

Dne 1. 4. 2020 byla založena Farní Charita Čakovice - samostatná právnická osobá personálně tvořená dobrovolníky, jejímž posláním je poskytovat finanční, materiální i duchovní pomoc a sociální služby lidem, kteří se ocitnou v nouzi. Více informací naleznete na samostatné stránce Farní charity.

Farní knihovna

FARNÍ KNIHOVNA

Farní knihovna umístěná ve farním sále se těší na vaši návštěvu. Více informací a seznam knih naleznete na zvláštní stránce.

Návštěva knihovny je možná vždy v úterý až čtvrtek od 9 do 12 hod. a dále po domluvě s pastorační asistentkou.

Živý růženec

ŽIVÝ RŮŽENEC

V naší farnosti hledáme nové členy do skupinky živého růžence. Členové skupinky se zavazují denně se modlit každý svůj určený růžencový desátek. Skupinka se nazývá „růže“ a měla by obsahovat dvacet osob, které se tak dohromady denně pomodlí celý růženec radostný, bolestný, slavný i světla. Více informací v detailu.

Detail příspěvku

Schola

SCHOLA

Nyní má kvůli současné situaci schola pauzu, ale pokud byste se rádi přidali, dejte nám, prosím, o sobě vědět! :) Velice rádi mezi sebou uvítáme nové hudebníky a zpěváky s hudebním nadáním. E-mail: schola@farnostcakovice.cz.

FARNÍ WEB A FACEBOOK

Správu našeho farního webu a farního Facebooku má na starost Eva Jelínková. Kontakt: jelinkova@farnostcakovice.cz.

Kostel

Kontakt

Nám. 25. března 3/17, 196 00 Praha 9 - Čakovice (...)

Proč chodit do kostela s dětmi