Nejnovější zprávy z Církev.cz

Papež k dění na Ukrajině: Vyplutí lodí s obilím je znamením naděje

Po dnešní polední mariánské modlitbě papež František obrátil pozornost k aktuálnímu dění. Nejprve se zmínil o kladném dopadu dohody mezi Ukrajinou a Ruskem o obnovení vývozu obilí přes Černé moře.

Číst dál

Papež: Překonat strach, ale též životní mdlost a netečnost

Promluva papeže Františka před polední modlitbou Anděl Páně na náměstí sv. Petra.

Číst dál

Papež: Kéž současná kultura pozná Boha, protože jí ho dáme pocítit

Papež František zaslal videoposelství účastníkům iniciativy HECHOS 29, která se týká hlásání evangelia a misie v digitálním prostředí a uskutečnila se v Mexiku. Vyzval je, aby se nebáli vydat k novým obzorům a hranicím a s tvořivostí a odvahou hlásali Boží milosrdenství a něhu.

Číst dál

Papež přijal ukrajinského velvyslance u Svatého stolce

Jak v sobotu bez bližších podrobností oznámilo Tiskové středisko Svatého stolce, papež František při soukromé audienci hovořil s ukrajinským velvyslancem u Svatého stolce, Adrijem Jurašem.

Číst dál

Podezřívali nás, že jsme špioni

Útěk před komunisty, vojenská služba v USA, kněžství, profesorská kariéra, duchovní služba americkým vojákům a její zakládání v jedenácti postkomunistických zemích. To vše se vešlo do kněžského života Mons. JOSEFA ŠUPY, který při velehradské pouti obdržel ocenění od České biskupské konference.

Číst dál

Galantino o rozpočtu APSA: důvěryhodnost ve službě poslání církve

Předseda Správy majetku Apoštolského stolce (APSA) v rozhovoru pro vatikánská média ilustruje rozpočet na rok 2021: navzdory potížím způsobeným pandemií je přebytek 8,11 milionu eur. Hlavním cílem zůstává služba evangelizaci a pozornost věnovaná nejslabším skupinám, jak ukazuje pomoc nájemníkům v nesnázích.

Číst dál

Papež: Být součástí společenství je dar, ne samozřejmost!

"Mladí lidé s křídly, aby mohli létat, snít, tvořit, a s kořeny, aby mohli přijímat moudrost, kterou jim starší lidé dávají." Na setkání s Týmy mladých Equipes Notre Dame se papež zamyslel nad třemi částmi, která tvoří název skupiny: tým, Naše Paní a mladí lidé. Setkání se konalo v sobotu 6. srpna ve Vatikánu.

Číst dál

Nikaragua: Ortegův režim zabránil biskupovi jít sloužit mši svatou

Nikaragujské policie zabránila ve čtvrtek 4. srpna nikaragujskému biskupovi José Álvarez Lagosovi opustit diecézní kancelář, aby mohl jít sloužit mši svatou.

Číst dál

Nový předseda Papežské teologické akademie

Svatý otec jmenoval Mons. Antonia Staglianò, dosavadního biskupa z Nota, předsedou Papežské teologické akademie.

Číst dál

Patriarcha Sako varuje před riziky politického tsunami v Iráku

Hlava chaldejské církve vyjadřuje znepokojení nad politickou patovou situací, kvůli níž Irák již téměř 10 měsíců nemá zvolenou vládu, zatímco v hlavním městě Bagdádu pokračují soupeřící demonstrace.

Číst dál

Desatero podél cesty do Lukavice

Před dvaceti lety nasázeli lukavičtí obyvatelé podél cesty do Lukavice u Letohradu oboustrannou javorovou alej. Teď ji doplnilo jedenáct vysokých kamenných kvádrů s motivy Desatera.

Číst dál

Atomová bomba: holocaust v roce 1945, strašná hrozba dnes

Před 77 lety, 6. a 9. srpna, byla dvě japonská města zničena ničivou zbraní - atomovou bombou. Generální tajemník OSN Antonio Guterres: "Lidstvo si hraje s nabitou zbraní". Maurizio Simoncelli, viceprezident Mezinárodního výzkumného institutu Archivio Disarmo: Konflikt na Ukrajině nám dnes připomíná, že atomová bomba je skutečnou hrozbou.

Číst dál

Federico Lombardi SJ: Papežova cesta do Kanady splnila svůj cíl

Italský jezuita Federico Lombardi, redaktor listu La Civiltà Cattolica a bývalý ředitel vatikánského tiskového střediska, popisuje jednotlivé etapy Františkovy kající pouti do Kanady a oceňuje její velkou soudržnost a jednotu. Pozastavuje se zejména nad posledním projevem k Inuitům, který byl podle jeho soudu „mistrovským dílem inkulturace“. „Všichni jsme totiž schopni o inkulturaci mluvit,“ podotýká otec Lombardi, „ale papež ukázal, jak se to dělá“.

Číst dál

Metropolita Antonij z oddělení vnějších vztahů Moskevského patriarchátu navštívil papeže

Pravoslavný představitel přijel do Vatikánu poprvé od svého jmenování nástupcem metropolity Hilariona letos v červnu.

Číst dál

Účetní uzávěrka Svatého stolce: Nové kroky k transparentnosti a udržitelnosti

Prefekt Ekonomického sekretariátu v rozhovoru pro vatikánská média hodnotí konsolidovanou účetní uzávěrku za rok 2021, kdy Svatý stolec hospodařil s výsledným třímilionovým deficitem oproti plánovaným 33 milionům schodku. Čas odříkání však ještě neskončil, neboť navzdory pozitivním výsledkům se Svatý stolec dekapitalizuje, podotýká jezuita Guerrero.

Číst dál

Bude blahořečen Petro Oros, ukrajinský kněz umučený za sovětského komunistického režimu

Papež v pátek 5. 8. uznal mučednictví kněze z řeckokatolické mukačevské eparchie na Ukrajině, který byl zabit v roce 1953 v Sovětském svazu. Podepsal rovněž dekrety o hrdinských ctnostech pěti nových ctihodných, mezi nimiž je i ředitel „Radia Aparecida“, Vítor Coelho de Almeida, a zakladatel dobročinného díla „Sorriso Francescano“, kapucín Umile da Genova.

Číst dál

Nebát se otevřít kostel

Při letní procházce rozpáleným městem se v kostele kromě stínu, příjemného chládku a krásného umění dá najít ještě mnohem víc. Musí být ale odemčeno. Potvrzují to zkušenosti ze Znojma.

Číst dál

Papež: Ježíš není idea nebo morální pravidlo, ale osobní přítel a druh na cestě

Papež František dnes přijal mladé lidi z Itálie a celé Evropy, kteří se v jihoitalském kraji Molise účastní táboru Alfa. Jak papež poznamenal, narodili se v prostředí, které je definováno jako „sekularizované“ a kde tedy kultuře nedominuje rozměr posvátna, ale realita světa. V lidském srdci však žízeň po nekonečnu nikdy neuhasne, dodal.

Číst dál

Hlavní pouť na Maria Hilf u Zlatých Hor s delegátem ad omnia P. Janem Czudkem

Maria Hilf – Poutní místo zasvěcené Panně Marii Pomocné v lesích u Zlatých Hor zve na hlavní pouť. Program začíná v sobotu 6. srpna v 10.15 modlitbou růžence. V 11.00 následuje mše svatá celebrovaná delegátem ad omnia P. Janem Czudkem. Poutní den završí v 14.00 mariánská pobožnost.

Číst dál

Mše svatá za oběti sexuálního zneužívání v církvi

25. srpna od 18.00 hodin se v klášteře dominikánů v Olomouci uskuteční mše svatá, při které se budeme modlit za všechny oběti sexuálních deliktů (nejen) v katolické církvi. Mše je součástí programu konference na téma Šetření sexuálních deliktů v katolické církvi, která proběhne od 25. – 26. srpna v Olomouci, ale na bohoslužbu je zvána široká veřejnost. Koncelebrovat budou také biskupové Zdenek Wasserbauer, pomocný biskup pražský a Josef Nuzík, administrátor Arcidiecéze olomoucké.

Číst dál

Zdravotník, který papeži „zachránil život“, bude jeho osobním asistentem

Papež František ve čtvrtek jmenoval svým osobním zdravotním asistentem pana Massimiliana Strappettiho, vrchního zdravotního bratra vatikánského zdravotního střediska. Toto strohé prohlášení tiskového střediska Svatého stolce doplňuje dnešním dlouhým článkem list italských biskupů Avvenire. V případě Massimiliana Strappettiho se totiž jedná o muže, o kterém je papež přesvědčen, že mu „zachránil život“.

Číst dál

Pár vteřin, které zachrání pokoj v rodině

Taková trpělivost! Znamená to něčí utrpení, nebo kopec klidu a míru? A můžeme si uhlídat, aby její míra nepřetekla? Hovořili jsme o tom s vedoucí Křesťanského terapeutického centra v Praze PETROU VESELOU.

Číst dál

Program televize Noe z Celostátního setkání mládeže v Hradci Králové

Přinášíme vám přehled časů živých přenosů z Celostátního setkání mládeže v Hradci Králové, které můžete sledovat s televizí Noe.

Číst dál

Rekordní počet poutníků v Santiagu de Compostela

Santiago de Compostela se od středy 3. až do 7. srpna připravuje na přivítání Evropské pouti mládeže (Pej 2022), která k hrobu apoštola Jakuba přivede dvanáct tisíc poutníků. Počet poutníků na svatojakubské stezce letos láme rekordy.

Číst dál

Pěší pouť za umělce nabídla mnoho barev a tónů

Poslední týden v červenci se uskutečnil již šestnáctý ročník Pěší poutě za umělce. Letos mimo jiné vedla krajem, kudy kráčely i životní kroky kandidáta svatořečení P. Antonína Šuránka: Uherským Hradištěm a nad ním přes kopec s kaplí sv. Rocha, Uherským Ostrohem, Ostrožskou Lhotou a poutním místem na kopci sv. Antonínka.

Číst dál

Sedmé Litomyšlské dny barokní tradice osladí med

Ve dnech 14. až 18. srpna opět východočeskou Litomyšl pohltí baroko. Bude se konat sedmý ročník duchovně-kulturního festivalu Litomyšlské dny barokní tradice, který chce zprostředkovat dědictví barokní doby v co možná nejširším možném záběru. I o to se pokusí letošní pětidenní program, během kterého jsou připraveny akce nejrůznějšího druhu – hudební i duchovní, přednášky nebo dětská hra.

Číst dál

František: Když je církev jednotná, mohou se dít zázraky

Církev je buď synodální, nebo není církví: papež se při rozhovoru s jezuity působícími v Kanadě znovu vrací k myšlence, která mu leží na srdci. Při soukromém setkání s 15 z více než 200 jezuitů kanadské provincie došlo 29. července v quebeckém arcibiskupství krátce před koncem apoštolské cesty. Přinášíme vám souhrn tohoto rozhovoru, který vydal časopis Civilità Cattolica.

Číst dál

Poutníci na jedné lodi s biskupem

Společnou plavbu po Baťově kanálu absolvovali minulou středu účastníci 16. ročníku Pouti za umělce.

Číst dál

Charita Česká republika bude opět pomáhat lidem s exekucemi v rámci Milostivého léta II

Celkem 66 charitních poraden rozesetých na území Česka je připraveno od 1. září do 30. listopadu letošního roku pomáhat dlužníkům veřejnoprávních institucí, státních a polostátních firem umořit vysoké úroky, penále a náklady na exekuce, které mnohdy několikanásobně přesahují samotnou výši dluhu a pro dlužníky a jejich rodiny jsou ekonomicky likvidační. Dlužníci, kteří se chtějí zbavit svých dluhů, mají příležitost využít mimořádnou „dluhovou amnestii“ v rámci Milostivého léta II.

Číst dál

Českobudějovický biskup udělil medaile sv. Auraciána

Každoročně 3. srpna slavíme v českobudějovické katedrále svátek sv. Auraciána, mučedníka a spolupatrona města, jehož ostatky se od roku 1670 uchovávají ve vzácném relikviáři v katedrále. Právě v tento slavnostní den českobudějovický biskup také uděluje zasloužilým osobnostem ocenění za zásluhy při šíření křesťanských hodnot a mimořádné přispění k rozvoji života diecéze.

Číst dál

Patronát nad 5. poutí kuchařů a cukrářů na Svatém Hostýně má bývalý vatikánský gardista

Máte rádi dobré jídlo? Kávičku a k ní sladký zákusek? To vše by nebylo možné bez šikovných kuchařů a cukrářů. Mezi nimi je také řada ctitelů Panny Marie Svatohostýnské. V sobotu 6. srpna se mistři kulinářského řemesla vypraví na Svatý Hostýn na svou již 5. kuchařskou pouť. Uctí Pannu Marii a připomenou si i svého patrona sv. Vavřince.

Číst dál

Papež připomněl výbuch v bejrútském přístavu: „Kéž vyjde najevo pravda“

Na závěr generální audience papež František připomněl výbuch v hlavním městě Libanonu, který si 4. července roku 2020 vyžádal přes 200 mrtvých a více než 6 000 zraněných. Polské věřící požádal, aby se během pěších poutí k mariánským svatyním modlili za mír na Ukrajině.

Číst dál

Papež o cestě do Kanady: Políčkovala mne bolest tamních původních národů

Dnešní generální audience se konala v aule Pavla VI. a Svatý otec se při ní zamýšlel nad „kajícnou poutí do Kanady“, kterou vykonal v minulém týdnu (24. – 30. července). Jeho katechezi nazvanou „Apoštolská cesta do Kanady“ uvedlo čtení z Lukášova evangelia o emauzských učednících (Lk 24, 13-15). Katechezi Svatého otce přinášíme v plném znění:

Číst dál

Nikaragua: Ortegův režim násilně zrušil katolické rozhlasové stanice

Nikaragujská policie vnikla v noci 1. srpna do farnosti Božího milosrdenství ve městě Sébaco v diecézi Matagalpa, aby odstavila jednu z pěti katolických rozhlasových stanic, které byly v pondělí zrušeny režimem prezidenta Daniela Ortegy.

Číst dál

Papež na cestách uzdravení a smíření

Přání, „aby se zasévala naděje pro domorodé i nedomorodé obyvatelstvo, které chce žít v bratrství“, vyslovil papež při návratu z Kanady. Při své 37. zahraniční apoštolské cestě kladl důraz na pokání za podíl katolické církve na nespravedlivém jednání s domorodými obyvateli, zejména v systému internátních škol.

Číst dál

Biskup Karagandy: Papežova cesta do Kazachstánu je významná ekumenická a mezináboženská příležitost

„Očekáváme papeže z celého srdce v naději, že přispěje k míru a solidaritě pro nás i pro celý svět“, těmito slovy komentuje oficiální ohlášení papežovy návštěvy v Kazachstánu karagandský biskup Adelio Dell´Oro, který v této středoasijské diecézi slouží od roku 2015. Vatikánské tiskové středisko potvrdilo, že papež přijede do kazašského hlavního města Nur-Sultan ve dnech 13. až 15. září na kongres náboženských představitelů.

Číst dál

Papež upozorňuje na odvahu, úsilí a obětavost drobných podnikatelů

V srpnovém poselství, jímž papež František svěřuje církvi svůj modlitební úmysl skrze Celosvětovou síť modlitby s papežem (Apoštolát modlitby), Svatý otec vyzdvihuje sociální odpovědnost malých a středních podnikatelů a všímá si negativního dopadu různých krizí na jejich firmy.

Číst dál

Diecézní muzeum představuje nové exponáty

Diecézní muzeum v Brně rozšiřuje stálou expozici Vita Christi, která je instalována v domě bývalého kapitulního děkanství na Petrově, o dva nové unikátní artefakty – dřevěné sochy zobrazující Madonu, tedy Pannu Marii jako Matku Boží. V bezprostřední blízkosti gotického deskového obrazu Madona z Veveří jsou nově instalovány dřevěné skulptury Madona z Klobouk a Madona z Předína.

Číst dál

Vydejte se na dovolenou do svého srdce, píše papež mladým do Medžugorje

Papež František se obrátil osobním písemným poselstvím k účastníkům Festivalu mládeže, který se koná v Medžugorje od 1. do 6. srpna. List Svatého otce přečetl včera, 1. srpna, apoštolský vizitátor, arcibiskup Aldo Cavalli, a dnes jej zveřejnilo Tiskové středisko Svatého stolce. Přinášíme jeho plné znění.

Číst dál

Hradec Králové zaplní několik tisíc mladých věřících z celé republiky

Ve dnech 9. - 14. 8. proběne Celostátní setkání mládeže v Hradci Králové, které se koná v České republice přibližně jednou za 5 let. Cílovou skupinou jsou mladí ve věku 14-26 let. Mladým organizátoři připravili bohatý kulturně-duchovní program. Celé setkání bude provázet motto "Vstaň, udělám z Tebe svědka toho, co jsi viděl" (Sk 26, 16).

Číst dál

Podrobný program papežovy návštěvy v Kazachstánu

Svatý stolec dnes zveřejnil program příští apoštolské cesty papeže Františka, která jej ve dnech 13. až 15. září zavede do Nur Sultanu (někdejší Astany), hlavního města Republiky Kazachstán.

Číst dál

Do Hrabyně na hlavní pouť k Panně Marii Nanebevzaté lze připutovat od 13. do 15. srpna

Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Hrabyni čeká příští víkend poutní slavnost. Od soboty 13. srpna až do pondělí 15. srpna budou do chrámu přicházet skupiny poutníků z okolních farností. Hlavním kazatelem bude v neděli 14. srpna kněz řádu kapucínů P. Dr. Bonaventura Jiří Štivar OFMCap. Hrabyňskou poutí bude po dvou letech covidových opatření žít také obec. Koncerty kapel a písničkářů jsou naplánovány od pátku 12. do neděle 14. srpna

Číst dál

Svatý stolec potvrdil papežovu cestu do Kazachstánu

Papež František se ve dnech 13. až 15. září vydá do Kazachstánu, aby se v hlavním městě této asijské republiky, Nur-Sultanu, zúčastnil sedmého světového kongresu představitelů světových a tradičních náboženství. Toto setkání se zaměřuje na podporu míru a proti zneužívání náboženství k ospravedlňování válečných konfliktů.

Číst dál

Seminář o evangelizaci (nejen pro katechety)

V sobotu 10. září 2022 proběhne v Novém Adalbertinu v Hradci Králové od 8:30 Seminář o evangelizaci. Tento, již druhý Seminář o evangelizaci se spojí s Diecézním setkáním katechetů a na celou akci jsou tak zváni jak katecheté, tak všichni ostatní diecézané, kterým leží na srdci hlásání radostné zprávy a život podle evangelia.

Číst dál

Čtení na pokračování: Válečná léta (5)

Přinášíme pátou ukázku z knižní novinky Františka Koloucha „Nejvyšší oběť“ (vydalo KNA), v níž líčí životní příběh lidického faráře a mučedníka P. Josefa Štemberky. Úryvek nás přenese do válečného roku 1914, který ho zastihl v Lidicích.

Číst dál

Konference na téma šetření sexuálních deliktů v církvi se uskuteční v Olomouci

Cyrilometodějská fakulta Univerzity Palackého v Olomouci společně s Českou biskupskou konferencí pořádá od 25. – 26. srpna konferenci na téma Šetření sexuálních deliktů v katolické církvi. Cílem konference je prohloubení teoretických a praktických dovedností při šetření těchto činů v katolické církvi.

Číst dál

2. srpna lze získat odpustky spojené se svatým Františkem

Prostřednictvím svátku Panny Marie Andělské z Porciunkule a s ním spojených odpustků se můžeme zamyslet nad významem Marie a františkánské tradice v církvi.

Číst dál

Půlnoční mše svatá připomene 5. výročí žhářského útoku na dřevěný kostelík v Gutech

Kostel Božího Těla v Gutech u Třince se stal před pěti lety terčem žhářského útoku tří mladíků. Po čtyřech letech byl dřevěný kostel znovu postaven a vysvěcen. Noc z 1. na 2. srpna bude však pro místní farníky vždy znamenat ztrátu sakrálního prostoru, který užívaly generace jejich předků. Také letos se budou věřící společně s knězem při půlnoční mši svaté modlit za odpuštění a smíření.

Číst dál

Kardinál Schönborn uctí ochránkyni Brna

Poutní bohoslužbě v den slavnosti Nanebevzetí Panny Marie v pondělí 15. srpna 2022 v 18.00 hodin bude v bazilice na Starém Brně předsedat vídeňský arcibiskup Christopher kardinál Schönborn, OP. Právě augustiniánský chrám uchovává palladium města Brna – obraz Panny Marie Svatotomské.

Číst dál

Diecézní muzeum: Petr a Miriam zvou děti k dalšímu poznávání

Diecézní muzeum v Brně připravilo třetí díl vyhledávaných komiksových publikací, který dětem tentokrát představuje poutní místa brněnské diecéze.

Číst dál

Souhrn české synody pro ty, kdo nemají moc času číst

Národní syntéza shrnuje výstupy vzešlé z analýzy jednotlivých diecézních syntéz, reflexe ze strany biskupů a rozlišování na Národním synodálním setkání. Do synodálního procesu se tak v České republice zapojilo 2519 skupin, tedy odhadem přes 15 000 účastníků z 1100 farností. Nejčastěji zapojenou skupinou byli pracující lidé středního věku. Dokument shrnuje nejdůležitější myšlenky do tří hlavních kapitol: Společenství, Spoluúčast a Poslání.

Číst dál

Nová originální desková hra pro celou katolickou rodinu na téma církev

Nové deskové hry s křesťanskou tematikou se objevují zřídka. Sortiment deskovek aktuálně rozšířilo brněnské nakladatelství Cesta. Ve spolupráci s Diecézním centrem mládeže brněnské diecéze vydalo společenskou hru s názvem Církev – otázky a odpovědi.

Číst dál

Benedikt XV. a výzva proti zbytečným masakrům

V této době, kterou otřásá drama mnoha konfliktů, včetně toho na Ukrajině, si připomínáme některé pasáže z dopisu, který v roce 1917 zaslal papež Giacomo církevním představitelům bojujících národů během první světové války.

Číst dál

Mariánská pouť na slovenskou horu Butkov

Z hory Butkov pochází základní kámen nyní v Koclířově stavěné kaple pro východní Evropu.

Číst dál

Pouť ke sv. Anně a sv. Jakubovi ve Staré Vodě u Libavé

Smyslem poutě, kterou v sobotu 23. července 2022 celebroval ve Staré Vodě biskup Antonín Basler, je posílení vztahu mezi lidmi v rodině a také předávání víry v rodinách.

Číst dál

Teologická fakulta nabízí kurz duchovního doprovázení

V nadcházejícím akademickém roce 2022/2023 se na Cyrilometodějské teologické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci opět uskuteční kurz duchovního doprovázení. Je určen všem, kteří se angažují v oblasti duchovního doprovázení nebo se na tuto službu chtějí připravit: kněžím, řeholním osobám i laikům.

Číst dál

S milosrdnými bratry ve Vysokých Tatrách: pobyt pro mladé muže hledající životní povolání

Všechny mladé muže, kteří cítí povolání k hospitalitě, službě nemocným a potřebným, zvou milosrdní bratři z Hospitálského řádu sv. Jana z Boha ke společnému pobytu ve Vysokých Tatrách. Uskuteční se od 24. do 28. srpna 2022 a na programu budou duchovní aktivity, možnost rozhovorů a samozřejmě turistika v krásné přírodě.

Číst dál

Pěší pouť za umělce letos propojila Uherské Hradiště, Baťův kanál, Strážnici i Milotice

Účastníci Pěší pouti za umělce zahájili své týdenní putování v neděli 24. července 2022 návštěvou uherskohradišťského farního kostela sv. Františka Xaverského. Zde si vyslechli zasvěcený výklad pana Vladimíra Kašky. Potom prošli městem až ke kapli sv. Rocha na kopci Rochus, hlavní organizátorka Martina Pavlíková tam poskytla rozhovor televizi TVS. Potom pan kostelník seznámil přítomné s historií kaple a P. Vojtěch Šíma zavzpomínal na setkání s P. Antonínem Šuránkem. Putování zakončili společnou modlitbou.

Číst dál

"Zastavte se a vyjednávejte": Papežova nová výzva pro Ukrajinu

Po nedělní modlitbě Anděl Páně se papež opět zaměřil na Ukrajinu, na kterou podle svých slov nezapomněl ani během své cesty do Kanady. Tváří v tvář "válečné pohromě" se František modlil, aby "moudrost inspirovala konkrétní mírové kroky". Řekl také, že ke své kající pouti do Kanady se vrátí na příští generální audienci.

Číst dál

Přímé přenosy bohoslužeb od 1. do 7. srpna 2022

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele, nabízíme přehled bohoslužeb vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.

Číst dál